Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN afgestraft op hoger Damrak

KPN afgestraft op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN werd woensdag afgestraft op het Damrak. Beleggers reageerden teleurgesteld op de prognoses die het telecomconcern bij de jaarcijfers gaf. De Europese beurzen gingen overwegend licht vooruit. De blik bleef gericht op de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus in China. Ook werd uitgekeken uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 604,39 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 921,85 punten. Londen en Parijs stegen tot 0,3 procent. De Duitse DAX bleef vlak.

KPN was de grote verliezer in de AEX met een min van ruim 7 procent. Het telecomconcern behaalde in 2019 een hogere winst op een lagere omzet. Het bedrijf voerde zijn winstgevendheid op mede dankzij kostenbesparingen. Volgens analisten vielen de prognoses voor de vrije kasstroom echter tegen.

Chips

Tankopslagbedrijf Vopak ging aan kop bij de hoofdfondsen, met een winst van 1,6 procent. In de MidKap steeg Corbion 1,2 procent. Het speciaalchemiebedrijf boekte afgelopen jaar meer omzet en winst.

De Europese chipbedrijven en andere toeleveranciers van Apple waren in trek dankzij recordresultaten en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse iPhone-maker. Dialog Semiconductor klom 0,8 procent in Frankfurt. AMS won 4,8 procent in Zürich. In Amsterdam steeg Besi 1,7 procent en ASML klom 1,3 procent.

Banco Santander

De Spaanse Banco Santander kwam met beter dan verwachte cijfers en werd in Madrid beloond met een koerswinst van 3,5 procent. In Zürich won Novartis 1,2 procent. De Zwitserse farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet. Software AG kelderde 9,5 procent in Frankfurt na tegenvallende resultaten van de Duitse softwaremaker.

In Parijs klom LVMH 0,4 procent. De Franse producent van luxegoederen behaalde ondanks de aanhoudende protesten in Hongkong recordresultaten in 2019. Renault steeg 1 procent. Het Franse autoconcern heeft Luca de Meo benoemd tot nieuwe topman.

De euro was 1,0999 dollar waard tegen 1,1010 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 53,96 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 60,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

2 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

4 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

5 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

6 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

6 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

7 uur geleden