Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPMG waarschuwt voor nieuwe financiële problemen bij Blokker

KPMG waarschuwt voor nieuwe financiële problemen bij Blokker

AMSTELVEEN (ANP) - Blokker dreigt dit najaar of volgend jaar nieuwe financiële problemen te krijgen als de resultaten van de winkelketen dit jaar tegenvallen. Hiervoor waarschuwt advies- en accountantsbureau KPMG in het jaarverslag van moederbedrijf Mirage Retail Group. Blokker en zijn moederbedrijf kampen al jaren met financiële problemen en leden de afgelopen jaren flinke verliezen.

Afgelopen mei bereikte Blokker een akkoord over een herfinanciering voor drie jaar van 35 miljoen euro met de Amerikaanse geldverstrekker Gordon Brothers, waardoor de toekomst van de keten was veiliggesteld. Maar ondanks verbeterplannen van Mirage lopen de resultaten dit jaar tot nu toe flink achter op de begroting. Als de resultaten van Blokker later dit jaar ook tegen blijken te vallen, kan de keten nieuwe financiële problemen krijgen, voorziet KPMG. Het accountantsbureau stelt voor dat Mirage in dat geval bezittingen verkoopt of kredietovereenkomsten verlengt of herfinanciert die volgend jaar aflopen om de problemen af te wenden.

In het jaarverslag schrijft KPMG dat Mirage in zijn gebroken boekjaar, dat van begin februari 2023 tot en met eind januari 2024 liep, 20,7 miljoen euro verlies maakte. Een jaar eerder stond Mirage onderaan de streep 86,1 miljoen euro in het rood. Het bedrijf heeft in Nederland naast Blokker ook de ketens Intertoys en Miniso en was de eigenaar van BCC, dat vorig jaar failliet ging.

Afgeketst

De topman van Mirage, Ynse Stapert, is in het jaarverslag positief over de toekomst van Blokker. Hij stelt dat de keten afgelopen jaar hogere marges behaalde dankzij de groei van het eigen merk. Consumenten blijven "gecharmeerd" van de winkelketen, beweert hij. Over de financiering van Gordon Brothers schrijft hij ervan "overtuigd" te zijn dat dit "stabiliteit en een platform zal bieden om de topprestaties te verbeteren en onze bedrijfsplannen met succes uit te voeren".

Vorig jaar wilde Mirage onder leiding van de toenmalige topman Michiel Witteveen Intertoys verkopen en daarna ook Blokker en BCC. De verkoop van de speelgoedwinkelketen ging uiteindelijk niet door. In februari meldde Stapert, die toen net de leiding had overgenomen, dat de verkoop op het laatste moment was afgeketst. Het bedrijf besloot toen om de speelgoedketen een jaar uit de verkoop te halen.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

22 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

22 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

22 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

22 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

1 dag geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

1 dag geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

1 dag geleden