Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPMG waarschuwt voor nieuwe financiële problemen bij Blokker

KPMG waarschuwt voor nieuwe financiële problemen bij Blokker

AMSTELVEEN (ANP) - Blokker dreigt dit najaar of volgend jaar nieuwe financiële problemen te krijgen als de resultaten van de winkelketen dit jaar tegenvallen. Hiervoor waarschuwt advies- en accountantsbureau KPMG in het jaarverslag van moederbedrijf Mirage Retail Group. Blokker en zijn moederbedrijf kampen al jaren met financiële problemen en leden de afgelopen jaren flinke verliezen.

Afgelopen mei bereikte Blokker een akkoord over een herfinanciering voor drie jaar van 35 miljoen euro met de Amerikaanse geldverstrekker Gordon Brothers, waardoor de toekomst van de keten was veiliggesteld. Maar ondanks verbeterplannen van Mirage lopen de resultaten dit jaar tot nu toe flink achter op de begroting. Als de resultaten van Blokker later dit jaar ook tegen blijken te vallen, kan de keten nieuwe financiële problemen krijgen, voorziet KPMG. Het accountantsbureau stelt voor dat Mirage in dat geval bezittingen verkoopt of kredietovereenkomsten verlengt of herfinanciert die volgend jaar aflopen om de problemen af te wenden.

In het jaarverslag schrijft KPMG dat Mirage in zijn gebroken boekjaar, dat van begin februari 2023 tot en met eind januari 2024 liep, 20,7 miljoen euro verlies maakte. Een jaar eerder stond Mirage onderaan de streep 86,1 miljoen euro in het rood. Het bedrijf heeft in Nederland naast Blokker ook de ketens Intertoys en Miniso en was de eigenaar van BCC, dat vorig jaar failliet ging.

Afgeketst

De topman van Mirage, Ynse Stapert, is in het jaarverslag positief over de toekomst van Blokker. Hij stelt dat de keten afgelopen jaar hogere marges behaalde dankzij de groei van het eigen merk. Consumenten blijven "gecharmeerd" van de winkelketen, beweert hij. Over de financiering van Gordon Brothers schrijft hij ervan "overtuigd" te zijn dat dit "stabiliteit en een platform zal bieden om de topprestaties te verbeteren en onze bedrijfsplannen met succes uit te voeren".

Vorig jaar wilde Mirage onder leiding van de toenmalige topman Michiel Witteveen Intertoys verkopen en daarna ook Blokker en BCC. De verkoop van de speelgoedwinkelketen ging uiteindelijk niet door. In februari meldde Stapert, die toen net de leiding had overgenomen, dat de verkoop op het laatste moment was afgeketst. Het bedrijf besloot toen om de speelgoedketen een jaar uit de verkoop te halen.

Meer uit Financieel

Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

47 minuten geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

48 minuten geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

4 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

4 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

5 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

6 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

8 uur geleden