KPMG verder onder vuur vanwege Brits bouwschandaal rond Carillion
LONDEN (ANP/AFP) - Accountantsbureau KPMG heeft onjuiste en misleidende informatie verstrekt in het kader van een onderzoek naar de controle van het ineengestorte Britse bouwconcern Carillion. Met die beschuldiging kwam de De Britse toezichthouder voor jaarrekeningen, de Financial Reporting Council. De instantie diende een formele klacht in tegen KPMG en zei dat het begin volgend jaar een tuchtraad bijeenroept.
De Britse toezichthouder opende een onderzoek na de ineenstorting van Carillion in 2018. De beschuldiging van wangedrag gaat onder andere om het verstrekken van "naar verluidt valse en/of misleidende informatie" door KPMG toen de toezichthouder diens controle van Carillion in 2016 inspecteerde. De toezichthouder benadrukte dat in de klacht niet wordt beweerd dat de audits zelf niet naar behoren waren voorbereid.
KPMG ligt zwaar onder vuur voor zijn rol bij het toezicht op de rekeningen van Carillion. Een tuchtcollege houdt op 10 januari volgend jaar een hoorzitting over de klacht.
De kwestie betekent de zoveelste smet op het blazoen van accountantsorganisaties. De "Grote Vier", te weten KPMG, PwC, EY en Deloitte worden er in het Verenigd Koninkrijk van beschuldigd verschillende faillissementen de laatste tijd niet te hebben voorzien. Dan gaat het naast Carillion onder meer om de ondergang van warenhuisketen BHS en touroperator Thomas Cook. De faillissementen leidden ook tot massaal banenverlies in het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
6 uur geleden