Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPMG steekt 1,5 miljard in duurzaamheidsdiensten

KPMG steekt 1,5 miljard in duurzaamheidsdiensten

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven staan wereldwijd onder steeds grotere druk om duurzamer te worden en accountants- en advieskantoor KPMG ziet daar kansen. Het concern investeert de komende drie jaar 1,5 miljard dollar (1,3 miljard euro) in de uitbreiding van diensten op het vlak van milieu, maatschappelijk verantwoord en goed bestuur. Dat levert in Nederland honderden extra banen op.

Het grootste deel van de investeringen gaat naar de divisies voor advies en verslaglegging. Zo zullen er meer adviseurs bijkomen die de risico's van klimaatverandering voor bedrijven in kaart brengen of nagaan welke risico's op uitbuiting er in de toeleveringsketens bestaan. Ook moet het bedrijven in de Europese Unie de komende jaren steeds preciezer rapporteren over hun prestaties op vlak van klimaat en duurzaamheid. KPMG zal daar ook meer middelen voor inzetten. Alle 227.000 medewerkers van het concern krijgen ook extra cursussen over deze thema's.

Het Nederlandse kantoor van KPMG, waar ongeveer 3600 mensen werken, wordt binnen Europa een van de kennisinstituten op het vlak van duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid. "Dit plan voorziet in honderden nieuwe banen. Nederland speelt binnen dit plan een belangrijke rol", zegt een woordvoerster voor KPMG Nederland.

Door alle extra maatschappelijke en wettelijke druk op het bedrijfsleven is duurzaamheid een belangrijke groeimarkt voor accountantskantoren. PWC schat dat van al zijn klanten enkele honderden organisaties de komende tijd ook een extra check willen op hun duurzaamheid en maatschappelijke rol. Daarvoor wordt ook gekeken naar extra training van de 6000 medewerkers in Nederland.

Meer uit Financieel

OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat de olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

43 minuten geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

1 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

2 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

2 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

3 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

5 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

8 uur geleden