KPMG steekt 1,5 miljard in duurzaamheidsdiensten
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven staan wereldwijd onder steeds grotere druk om duurzamer te worden en accountants- en advieskantoor KPMG ziet daar kansen. Het concern investeert de komende drie jaar 1,5 miljard dollar (1,3 miljard euro) in de uitbreiding van diensten op het vlak van milieu, maatschappelijk verantwoord en goed bestuur. Dat levert in Nederland honderden extra banen op.
Het grootste deel van de investeringen gaat naar de divisies voor advies en verslaglegging. Zo zullen er meer adviseurs bijkomen die de risico's van klimaatverandering voor bedrijven in kaart brengen of nagaan welke risico's op uitbuiting er in de toeleveringsketens bestaan. Ook moet het bedrijven in de Europese Unie de komende jaren steeds preciezer rapporteren over hun prestaties op vlak van klimaat en duurzaamheid. KPMG zal daar ook meer middelen voor inzetten. Alle 227.000 medewerkers van het concern krijgen ook extra cursussen over deze thema's.
Het Nederlandse kantoor van KPMG, waar ongeveer 3600 mensen werken, wordt binnen Europa een van de kennisinstituten op het vlak van duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid. "Dit plan voorziet in honderden nieuwe banen. Nederland speelt binnen dit plan een belangrijke rol", zegt een woordvoerster voor KPMG Nederland.
Door alle extra maatschappelijke en wettelijke druk op het bedrijfsleven is duurzaamheid een belangrijke groeimarkt voor accountantskantoren. PWC schat dat van al zijn klanten enkele honderden organisaties de komende tijd ook een extra check willen op hun duurzaamheid en maatschappelijke rol. Daarvoor wordt ook gekeken naar extra training van de 6000 medewerkers in Nederland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
10 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
14 uur geleden