
KPMG: Real Madrid blijft meeste geld waard
AMSTELVEEN (ANP) - Real Madrid blijft de hoogste waarde vertegenwoordigen in het Europese voetbal. Accountants- en dienstverleningskantoor KPMG zag de waarde van de Spaanse topclub in een jaar tijd met 8 procent groeien tot 3,48 miljard euro. Daarmee bleef Real net als vorig jaar Manchester United voor. De waarde van de Engelse club steeg met 4 procent naar 3,34 miljard euro. Van belang is wel dat de waardes zijn berekend kort voor het uitbreken van de coronacrisis. Clubs hebben daar zwaar onder te lijden.
Op de ranglijst klom FC Barcelona ten koste van Bayern München naar de derde plaats. De Catalaanse club kende een groei in waarde van maar liefst 19 procent en is nu 3,19 miljard euro waard.
KPMG publiceert jaarlijks de zogenoemde Football Benchmark waarin de ondernemingswaarde van de 32 belangrijkste clubs in Europa staat vermeld. Ajax, de enige Nederlandse club in de lijst, bezet de 23e positie met een waarde van 432 miljoen euro, een stijging van 37 procent vergeleken met 2019.
Inkomsten
"Sinds 2016 is de gezamenlijke waarde van de 32 clubs met 51 procent toegenomen", zegt Paul Adriani van KPMG’s Sports Advisory Practice. "Met name de inkomsten uit de verkoop van televisierechten zijn in vier jaar tijd explosief toegenomen, met 65 procent."
Hoewel clubs minder afhankelijk zijn geworden van inkomsten van thuiswedstrijden, zal de coronacrisis er fors in hakken, weet ook Adriani. "Nu de clubs niet in staat zijn te spelen, lopen zij alle vormen van inkomsten mis, uit wedstrijden, uit merchandising en uit verkoop van televisierechten. En de verwachte daling van de inkomsten uit de transfers van spelers gaat ook gevolgen hebben voor de financiële prestaties van de clubs. Juist deze inkomsten waren de afgelopen jaren bepalend voor de groei en het succes van veel clubs in Europa. De waarde van de clubs zal er vanaf nu dan ook heel anders uitzien, ook al hebben veel clubs de spelerssalarissen en andere kosten naar beneden bijgesteld."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
4 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het thuisduel met FC Volendam de eerste zege geboekt sinds 31 augustus. De ploeg van trainer Ron Jans stond halverwege op een 1-0-achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht: 3-1.
6 uur geleden