Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPMG: marktwaarde voetballers eredivisie daalt met 25 procent

KPMG: marktwaarde voetballers eredivisie daalt met 25 procent

AMSTELVEEN (ANP) - De totale marktwaarde van de voetballers uit de eredivisie daalt als gevolg van de coronacrisis naar schatting met bijna 25 procent. Dat staat in een rapport van KPMG, dat onderzoek deed naar de gevolgen van de pandemie voor de tien belangrijkste competities in Europa, waaronder die in Nederland.

Volgens KPMG vertegenwoordigden de spelers van de achttien clubs uit de eredivisie in februari, voor de coronacrisis, een marktwaarde van 1,213 miljard. In Nederland is het seizoen inmiddels beëindigd. Als andere competities ook niet afgemaakt kunnen worden, zakt de totale waarde naar 923 miljoen euro.

Procentueel gezien vindt de grootste afname plaats bij FC Emmen. De waarde van de Drentse selectie daalde van 21 naar 14 miljoen euro. Ajax heeft in de eredivisie met afstand de meest waardevolle selectie. Volgens KPMG bedroeg de totale marktwaarde in februari 422 miljoen euro, nu is dat 330 miljoen. De waarde van de PSV-selectie daalt van 169 naar 129 miljoen, de Feyenoorders zijn nu 79 miljoen waard in plaats van 109.

Ongekende crisis

Het onderzoek van KPMG is gebaseerd op financiële cijfers van ruim 200 clubs uit Europa en Zuid-Amerika, analyse van social media en een algoritme waarmee de waarde van voetballers wordt berekend. Als de competities in Europa niet uitgespeeld worden, zoals in ieder geval in Nederland en Frankrijk het geval is, daalt de totale marktwaarde van de spelers uit de tien onderzochte competities met bijna 10 miljard euro. De clubs in Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk worden het zwaarste getroffen.

"De Europese voetbalcompetities en vooral de topclubs worden geconfronteerd met een ongekende crisis die hun financiële positie keihard raakt" zegt Paul Adriani van KPMG. "Zonder live voetbal missen zij het grootste deel van hun inkomsten. Een aantal clubs heeft dan ook liquiditeitsproblemen, worstelt met het betalen van schulden en is niet langer in staat te investeren. Bij een aantal clubs is de waarde van de spelers inmiddels gedaald tot onder het bedrag waarvoor zij op de balans staan. Dat betekent dat zij forse verliezen moeten nemen."

Meer uit Voetbal

FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.

1 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

4 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

7 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

21 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

22 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

22 uur geleden