KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten
AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
Uit het onderzoek, uitgevoerd door Ipsos I&O, verwacht een meerderheid (57 procent) dat de economie het komende jaar verslechtert. Daarbij zegt 70 procent van de Nederlanders zich zorgen te maken over het conflict tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
"Meer dan de helft zegt de afgelopen maand te hebben bespaard vanwege oplopende energiekosten als gevolg van de oorlog, bijvoorbeeld door minder te rijden of de verwarming lager te zetten", meldt KPMG. Bijna de helft van de Nederlanders zag dus geen reden om anders te gaan leven.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Sterke resultaten van het grote Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix zetten de Aziatische beurzen woensdag flink hoger. De op een na grootste geheugenchipmaker ter wereld zag de winst uit bedrijfsactiviteiten afgelopen kwartaal ruim verzevenvoudigen.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald dan een jaar eerder door een sterke stijging van het aantal betalingen via zijn diensten. In augustus verhoogde het fintechbedrijf nog zijn omzetverwachting voor heel dit jaar na een sterke groei in de eerste jaarhelft.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de bierverkopen in al zijn markten het afgelopen kwartaal zien toenemen. In Europa profiteerde de bierbrouwer van het gunstige zomerweer. De totale omzet van het concern, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, klom met bijna 10 procent tot 9,6 miljard euro.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
14 uur geleden