Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KOZP protesteert bij intocht Sinterklaas in Middelharnis

KOZP protesteert bij intocht Sinterklaas in Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) demonstreert zaterdag bij de sinterklaasintocht in het Zuid-Hollandse Middelharnis (Goeree-Overflakkee). De gemeente heeft veiligheidsmaatregelen genomen en zegt samen met de organisatie van de intocht, de politie en andere hulpdiensten "alles op alles" te zetten voor "een goed verloop van het kinderfeest".

Een paar dagen geleden zei de gemeente Goeree-Overflakkee signalen te hebben gekregen dat tegenstanders van KOZP het protest willen verstoren. "Ik roep iedereen op om dat vooral niet te doen", waarschuwde burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman toen. "Dit kinderfeest is absoluut niet de plek voor spanningen, ongeregeldheden of geweld."

Of KOZP ook bij andere intochten in actie komt, is nog niet bekend. De actiegroep stuurde onlangs ruim dertig brieven naar gemeenten waar nog zwart geschminkte pieten te zien zijn. Volgens voorman Jerry Afriyie zijn de afgelopen weken veel "constructieve gesprekken" gevoerd. Met sommige gemeenten zijn die gesprekken nog steeds gaande, aldus Afriyie.

Eerder deze week werd bekend dat KOZP in ieder geval niet gaat demonstreren in De Lier en 's-Gravenzande in de gemeente Westland. Vorig jaar moest de politie ingrijpen bij de intocht in De Lier, toen voorstanders van Zwarte Piet actievoerders van KOZP belaagden met eieren, vuurwerk en blikjes.

Meer uit Binnenland

Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

3 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

5 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

6 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

7 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

13 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

13 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

15 uur geleden