Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KOZP gaat demonstreren bij intocht Sinterklaas in Middelharnis

KOZP gaat demonstreren bij intocht Sinterklaas in Middelharnis

DEN HAAG (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) gaat zaterdag demonstreren bij de sinterklaasintocht in het Zuid-Hollandse Middelharnis (Goeree-Overflakkee). Dat bevestigt KOZP-voorman Jerry Afriyie. Hij sluit niet uit dat de actiegroep op meer plekken in actie komt, maar wil nog niet zeggen waar.

De gemeente Goeree-Overflakkee neemt veiligheidsmaatregelen en zegt samen met de organisatie van de intocht, de politie en andere hulpdiensten "alles op alles" te zetten voor "een goed verloop van het kinderfeest". De gemeente heeft signalen gehoord dat tegenstanders van KOZP het protest willen verstoren. "Ik roep iedereen op om dat vooral niet te doen", waarschuwt burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman. "Dit kinderfeest is absoluut niet de plek voor spanningen, ongeregeldheden of geweld."

KOZP stuurde onlangs ruim dertig brieven naar gemeenten waar nog zwart geschminkte pieten te zien zijn. Eerder deze week werd bekend dat KOZP niet gaat demonstreren in De Lier en 's-Gravenzande in de gemeente Westland. Een woordvoerder van de gezamenlijke sinterklaascomités in de gemeente Westland zegt blij te zijn dat er geen protest is van KOZP. Vorig jaar moest de politie ingrijpen bij de intocht in De Lier, toen voorstanders van Zwarte Piet actievoerders van KOZP belaagden met eieren, vuurwerk en blikjes. "We willen dat het rustig verloopt voor de kinderen."

Volgens Afriyie heeft KOZP de afgelopen weken veel "constructieve gesprekken" gevoerd. Op dit moment zijn er ook nog gesprekken gaande met gemeenten, zei hij.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

22 minuten geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

3 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

6 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

6 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

12 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

17 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

17 uur geleden