KOZP gaat demonstreren bij intocht Sinterklaas in Middelharnis
DEN HAAG (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) gaat zaterdag demonstreren bij de sinterklaasintocht in het Zuid-Hollandse Middelharnis (Goeree-Overflakkee). Dat bevestigt KOZP-voorman Jerry Afriyie. Hij sluit niet uit dat de actiegroep op meer plekken in actie komt, maar wil nog niet zeggen waar.
De gemeente Goeree-Overflakkee neemt veiligheidsmaatregelen en zegt samen met de organisatie van de intocht, de politie en andere hulpdiensten "alles op alles" te zetten voor "een goed verloop van het kinderfeest". De gemeente heeft signalen gehoord dat tegenstanders van KOZP het protest willen verstoren. "Ik roep iedereen op om dat vooral niet te doen", waarschuwt burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman. "Dit kinderfeest is absoluut niet de plek voor spanningen, ongeregeldheden of geweld."
KOZP stuurde onlangs ruim dertig brieven naar gemeenten waar nog zwart geschminkte pieten te zien zijn. Eerder deze week werd bekend dat KOZP niet gaat demonstreren in De Lier en 's-Gravenzande in de gemeente Westland. Een woordvoerder van de gezamenlijke sinterklaascomités in de gemeente Westland zegt blij te zijn dat er geen protest is van KOZP. Vorig jaar moest de politie ingrijpen bij de intocht in De Lier, toen voorstanders van Zwarte Piet actievoerders van KOZP belaagden met eieren, vuurwerk en blikjes. "We willen dat het rustig verloopt voor de kinderen."
Volgens Afriyie heeft KOZP de afgelopen weken veel "constructieve gesprekken" gevoerd. Op dit moment zijn er ook nog gesprekken gaande met gemeenten, zei hij.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden