Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KOZP blaast demonstratie zondag in Eindhoven af

KOZP blaast demonstratie zondag in Eindhoven af

EINDHOVEN (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) blaast de demonstratie af die de actiegroep zondagmiddag in Eindhoven zou houden. Dit omdat de extreem-rechtse groepering Pegida vlak naast KOZP mag demonstreren op het Stadhuisplein. Dat maakte KOZP zaterdagavond bekend.

De organisatie voelt zich naar eigen zeggen door gemeente en politie beperkt in de demonstratievrijheid. De actiegroep weigert wat zij noemt opsluiting in een demonstratievak pal tegenover rechts-extremisten, terwijl er geen publiek is. KOZP wil naar eigen zeggen "niet deelnemen aan dit mediaspektakel en heeft er geen vertrouwen in dat de politie en de gemeente Eindhoven institutioneel racisme, het demonstratierecht en de veiligheid van vreedzame KOZP demonstranten serieus nemen."

"Wij hebben geen zin om vanwege de repressieve maatregelen van de politie en de gemeente Eindhoven tegen een muur van haat van Pegida en hooligans onze boodschap te verkondigen." zegt woordvoerder Elvin Rigters van KOZP. "De aanwezigheid van Pegida zal een aanzuigende werking hebben op hooligans en geradicaliseerde pro-pieters die geweld tegen vreedzame KOZP demonstranten willen gebruiken zoals in 2018 in Eindhoven en vorig weekend in Maastricht gebeurde", aldus de organisatie in een verklaring op Facebook.

Overigens heeft Pegida, die Zwarte Piet wil behouden, laten weten zich zondag om 12.00 uur aan te sluiten bij een pro-pietendemonstratie op de Markt in Eindhoven, en dus niet in het door de gemeente aangewezen vak op het Stadhuisplein te gaan staan.

Meer uit Binnenland

Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

40 minuten geleden
Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

7 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

10 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

11 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

11 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

12 uur geleden