Kovac volgt ontslagen Sahin op als trainer Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP/DPA) - Niko Kovac is de nieuwe trainer van Borussia Dortmund. De 53-jarige Kroaat volgt de ontslagen Nuri Sahin op, meldde Dortmund-directeur Lars Ricken na de wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de Champions League. Borussia Dortmund won met 3-1 en eindigde als tiende.
Kovac was voor het laatst werkzaam bij VfL Wolfsburg, waar hij vorig jaar maart werd weggestuurd. Daarvoor had hij het nationale team van Kroatië, Eintracht Frankfurt, Bayern München en AS Monaco onder zijn hoede.
Dortmund plaatste zich in de Champions League voor de tussenronde. In de Bundesliga staat de club na negentien speelronden op de elfde plaats.
Kovac heeft bij Dortmund een contract getekend tot en met juni 2026. Hij zal het team zondag, een dag na de wedstrijd tegen 1. FC Heidenheim, voor het eerst leiden. "We hebben intensieve gesprekken met Niko Kovac gehouden", zei sportdirecteur Lars Ricken. "Niko's ploegen zijn altijd te herkennen geweest aan energie, wilskracht en een sterke teamgeest. We willen dit voelen en zien op en naast het veld."
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
6 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
14 uur geleden