Kovac volgt ontslagen Sahin op als trainer Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP/DPA) - Niko Kovac is de nieuwe trainer van Borussia Dortmund. De 53-jarige Kroaat volgt de ontslagen Nuri Sahin op, meldde Dortmund-directeur Lars Ricken na de wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de Champions League. Borussia Dortmund won met 3-1 en eindigde als tiende.
Kovac was voor het laatst werkzaam bij VfL Wolfsburg, waar hij vorig jaar maart werd weggestuurd. Daarvoor had hij het nationale team van Kroatië, Eintracht Frankfurt, Bayern München en AS Monaco onder zijn hoede.
Dortmund plaatste zich in de Champions League voor de tussenronde. In de Bundesliga staat de club na negentien speelronden op de elfde plaats.
Kovac heeft bij Dortmund een contract getekend tot en met juni 2026. Hij zal het team zondag, een dag na de wedstrijd tegen 1. FC Heidenheim, voor het eerst leiden. "We hebben intensieve gesprekken met Niko Kovac gehouden", zei sportdirecteur Lars Ricken. "Niko's ploegen zijn altijd te herkennen geweest aan energie, wilskracht en een sterke teamgeest. We willen dit voelen en zien op en naast het veld."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
8 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden