Kovac volgt ontslagen Sahin op als trainer Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP/DPA) - Niko Kovac is de nieuwe trainer van Borussia Dortmund. De 53-jarige Kroaat volgt de ontslagen Nuri Sahin op, meldde Dortmund-directeur Lars Ricken na de wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de Champions League. Borussia Dortmund won met 3-1 en eindigde als tiende.
Kovac was voor het laatst werkzaam bij VfL Wolfsburg, waar hij vorig jaar maart werd weggestuurd. Daarvoor had hij het nationale team van Kroatië, Eintracht Frankfurt, Bayern München en AS Monaco onder zijn hoede.
Dortmund plaatste zich in de Champions League voor de tussenronde. In de Bundesliga staat de club na negentien speelronden op de elfde plaats.
Kovac heeft bij Dortmund een contract getekend tot en met juni 2026. Hij zal het team zondag, een dag na de wedstrijd tegen 1. FC Heidenheim, voor het eerst leiden. "We hebben intensieve gesprekken met Niko Kovac gehouden", zei sportdirecteur Lars Ricken. "Niko's ploegen zijn altijd te herkennen geweest aan energie, wilskracht en een sterke teamgeest. We willen dit voelen en zien op en naast het veld."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
14 uur geleden