'Kovac vervangt trainer Moreno bij AS Monaco'
MONACO (ANP) - De Franse voetbalclub AS Monaco heeft aan het begin van de voorbereiding op het nieuwe seizoen een opvallende ingreep gedaan. Volgens L'Équipe kreeg trainer Robert Moreno een dag na de gewonnen oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge (2-0) te horen dat hij moet vertrekken. De 42-jarige Moreno zou opgevolgd worden door Niko Kovac, de Kroaat die in november vorig jaar werd weggestuurd door Bayern München.
Monaco stond op de negende plaats in de Ligue 1 toen de Franse voetbalcompetitie werd beëindigd als gevolg van de coronacrisis. De ploeg uit het prinsdom kreeg daarom geen ticket voor Europees voetbal.
"Na ruim vier maanden zonder wedstrijden hadden we heel veel zin om weer te voetballen", zei Moreno na de zege op Cercle Brugge. De Spanjaard, die vorig jaar nog even bondscoach van zijn land was toen Luis Enrique vanwege een trieste privésituatie thuis zat, ondertekende vlak voor de jaarwisseling een contract tot de zomer van 2022 bij Monaco. Moreno volgde toen de ontslagen Leonardo Jardim op.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
14 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
20 uur geleden