'Kovac vervangt trainer Moreno bij AS Monaco'
MONACO (ANP) - De Franse voetbalclub AS Monaco heeft aan het begin van de voorbereiding op het nieuwe seizoen een opvallende ingreep gedaan. Volgens L'Équipe kreeg trainer Robert Moreno een dag na de gewonnen oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge (2-0) te horen dat hij moet vertrekken. De 42-jarige Moreno zou opgevolgd worden door Niko Kovac, de Kroaat die in november vorig jaar werd weggestuurd door Bayern München.
Monaco stond op de negende plaats in de Ligue 1 toen de Franse voetbalcompetitie werd beëindigd als gevolg van de coronacrisis. De ploeg uit het prinsdom kreeg daarom geen ticket voor Europees voetbal.
"Na ruim vier maanden zonder wedstrijden hadden we heel veel zin om weer te voetballen", zei Moreno na de zege op Cercle Brugge. De Spanjaard, die vorig jaar nog even bondscoach van zijn land was toen Luis Enrique vanwege een trieste privésituatie thuis zat, ondertekende vlak voor de jaarwisseling een contract tot de zomer van 2022 bij Monaco. Moreno volgde toen de ontslagen Leonardo Jardim op.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - De Schotse bondscoach Steve Clarke stapt na de uitschakeling op het WK voetbal op. De Schotten hadden de afgelopen dagen nog even de hoop om als één van de beste nummers 3 door te gaan, maar ze werden ingehaald door andere landen. Schotland eindigde in een groep met Brazilië, Marokko en Haïti met 3 punten op de derde plaats.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Engeland is als eerste van groep L door naar de zestiende finales op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel won in East Rutherford in de nacht van zaterdag op zondag met 2-0 van Panama. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden.
4 uur geledenTIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.
8 uur geledenGUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
18 uur geleden