'Kovac vervangt trainer Moreno bij AS Monaco'
MONACO (ANP) - De Franse voetbalclub AS Monaco heeft aan het begin van de voorbereiding op het nieuwe seizoen een opvallende ingreep gedaan. Volgens L'Équipe kreeg trainer Robert Moreno een dag na de gewonnen oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge (2-0) te horen dat hij moet vertrekken. De 42-jarige Moreno zou opgevolgd worden door Niko Kovac, de Kroaat die in november vorig jaar werd weggestuurd door Bayern München.
Monaco stond op de negende plaats in de Ligue 1 toen de Franse voetbalcompetitie werd beëindigd als gevolg van de coronacrisis. De ploeg uit het prinsdom kreeg daarom geen ticket voor Europees voetbal.
"Na ruim vier maanden zonder wedstrijden hadden we heel veel zin om weer te voetballen", zei Moreno na de zege op Cercle Brugge. De Spanjaard, die vorig jaar nog even bondscoach van zijn land was toen Luis Enrique vanwege een trieste privésituatie thuis zat, ondertekende vlak voor de jaarwisseling een contract tot de zomer van 2022 bij Monaco. Moreno volgde toen de ontslagen Leonardo Jardim op.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Joshua Kimmich hoopt dat het WK voetbal kan bijdragen aan een positievere stemming in Duitsland. Dat zei de aanvoerder van het Duitse nationale elftal in een interview in de zondagseditie van de Duitse krant Bild. Met Duitsland speelt Kimmich zondagavond om 19.00 uur op het WK tegen Curaçao.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Bondscoach Vincenzo Montella wijt de verrassende nederlaag van Turkije tegen Australië (0-2) in het eerste WK-duel aan de vele gemiste kansen. "We creëerden zoveel, maar we konden niet scoren. Dat is voetbal. En zij verdedigden heel goed; het was moeilijk om in het strafschopgebied te komen. Ze scoorden uit de counter, wat hun beste wapen is", reageerde de Italiaanse trainer.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetballers hadden veel last van "spanning en zenuwen" tijdens de eerste WK-wedstrijd tegen Marokko (1-1). "Dit was een zware wedstrijd, vooral in het begin. We speelden niet goed, maar dit is de eerste wedstrijd en we kunnen niet verwachten dat het team vanaf het begin perfect speelt", zei bondscoach Carlo Ancelotti tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.
6 uur geledenBOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.
11 uur geleden