Koulibaly krijgt ook bij Atalanta te maken met racisme
BERGAMO (ANP) - Kalidou Koulibaly heeft opnieuw te maken gehad met racistische spreekkoren. Deze keer overkwam de verdediger van Napoli dat in de uitwedstrijd tegen Atalanta van zondag.
De club zegt geen aandacht te willen geven "aan zulke individuen". "Dit gedrag, dat in strijd is met onze principes, zullen we sterk bestrijden", aldus de clubleiding van Atalanta. Koulibaly kreeg flink wat verwensingen naar zijn hoofd toen hij na afloop van het duel het veld in Bergamo verliet, zo was te zien op een video op sociale media.
De international van Senegal had eerder dit seizoen in de Italiaanse competitie met racisme te maken, onder meer in Firenze en Verona. De voetbalbond van Senegal reageerde op Twitter verontwaardigd. "Voor deze hersenloze idioten is geen plaats in een voetbalstadion."
Naast Koulibaly kregen in de Serie A ook de Franse doelman Mike Maignan (AC Milan) en de Nigeriaanse aanvaller Victor Osimhen (Napoli) te maken met racistische beledigingen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
20 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden