
Koulibaly draagt WK-succes van Senegal op aan overleden Diop
AL RAYYAN (ANP) - Aanvoerder Kalidou Koulibaly heeft het succes van Senegal op het WK in Qatar opgedragen aan Papa Bouba Diop, de Senegalese oud-voetballer die precies twee jaar geleden op 42-jarige leeftijd overleed. Koulibaly maakte in de laatste groepswedstrijd tegen Ecuador het winnende doelpunt (2-1) en werd gekozen tot 'man of the match'. De verdediger van Chelsea gaat de bijbehorende trofee aan de familie van Diop geven.
"Vandaag twee jaar geleden is hij overleden. Als eerbetoon krijgt zijn familie deze trofee", zei Koulibaly, die Senegal naar de knock-outfase van het WK schoot. De verdediger droeg tegen Ecuador een aanvoerdersband waarop hij het vaste rugnummer 19 van Diop had geschreven. "We wisten dat dit een speciale dag is voor zijn familie. We wilden een eerbetoon aan hem brengen. Hij was degene die me liet dromen toen ik een kind was", aldus Koulibaly.
Diop maakte op het WK van 2002 het winnende doelpunt in de openingswedstrijd tegen titelverdediger Frankrijk (1-0). Senegal, dat op dat WK debuteerde, drong vervolgens door tot de kwartfinales. De regerend kampioen van Afrika schaarde zich dinsdag als nummer 2 van groep A achter Oranje bij de laatste zestien op het WK in Qatar. "We wilden laten zien waarom wij de beste ploeg van Afrika zijn", zei Koulibaly. "Dit is een speciale dag voor Senegal."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.
9 uur geleden