Koude eerste kerstdag met in het zuiden wat sneeuw
HOUTEN (ANP) - De grens tussen zachte en koude lucht ligt precies boven Nederland. Daardoor staat deze eerste kerstdag in het teken van grote regionale verschillen, meldt Weeronline. In het zuiden begint de dag bewolkt met neerslag en lokaal kan het wit worden. In de rest van het land is het droog en vrij zonnig, maar wel flink koud met temperaturen onder nul en een gure wind.
Het is voor het eerst sinds 2010 dat het tijdens kerst weer tot sneeuw komt. Maar van een officiële witte kerst is geen sprake. Daarvoor moet er op beide kerstdagen bij het KNMI in De Bilt een gesloten sneeuwdek liggen.
Op tweede kerstdag probeert een neerslaggebied vergezeld met zachte lucht de kou te verdrijven. Daardoor kan het enige tijd ijzelen. In de loop van tweede kerstdag wint de zachte lucht steeds meer terrein en de ijzel gaat over in regen. In het noorden houdt de gladheid tot in de late avond en mogelijk zelfs tot maandagochtend aan.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
17 uur geleden