Koude eerste kerstdag met in het zuiden wat sneeuw
HOUTEN (ANP) - De grens tussen zachte en koude lucht ligt precies boven Nederland. Daardoor staat deze eerste kerstdag in het teken van grote regionale verschillen, meldt Weeronline. In het zuiden begint de dag bewolkt met neerslag en lokaal kan het wit worden. In de rest van het land is het droog en vrij zonnig, maar wel flink koud met temperaturen onder nul en een gure wind.
Het is voor het eerst sinds 2010 dat het tijdens kerst weer tot sneeuw komt. Maar van een officiële witte kerst is geen sprake. Daarvoor moet er op beide kerstdagen bij het KNMI in De Bilt een gesloten sneeuwdek liggen.
Op tweede kerstdag probeert een neerslaggebied vergezeld met zachte lucht de kou te verdrijven. Daardoor kan het enige tijd ijzelen. In de loop van tweede kerstdag wint de zachte lucht steeds meer terrein en de ijzel gaat over in regen. In het noorden houdt de gladheid tot in de late avond en mogelijk zelfs tot maandagochtend aan.
Meer uit Binnenland
RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
14 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
40 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.
2 uur geleden