Koud en nat voorjaar drukt verkopen doe-het-zelfketen Hornbach
HOUTEN (ANP) - De Duitse doe-het-zelfketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal last gehad van het koude en natte voorjaar, waardoor minder in de tuin werd gewerkt. Volgens Hornbach stond de verkoop bij de start van het tuinseizoen in maart en april onder druk, maar trok die wel weer aan in mei. Ondertussen bouwt Hornbach zijn marktaandeel in Nederland verder uit.
Over het gehele kwartaal ging de omzet van het Duitse familiebedrijf met ruim 2 procent omlaag tot bijna 1,8 miljard euro, vergeleken met een jaar eerder. Het natte voorjaarsweer had samen met hoge kosten door de hoge inflatie ook tot gevolg dat de nettowinst met meer dan een derde daalde tot 71 miljoen euro. Hornbach is bijvoorbeeld meer kwijt aan lonen, maar wil die kosten niet volledig doorbereken aan klanten.
Hornbach zei dat er in Nederland wel sprake was van een positieve omzetontwikkeling in het afgelopen kwartaal dankzij groei van het aantal klanten. Het marktaandeel op de Nederlandse doe-het-zelfmarkt groeide naar iets meer dan 28 procent. Het bedrijf heeft nu achttien winkels in Nederland en volgende maand wordt een nieuwe bouwmarkt in Nijmegen geopend, waardoor het marktaandeel verder zou moeten toenemen. De vestiging in Nijmegen wordt de grootste Hornbach-winkel in ons land.
"Het voorjaar is het belangrijkste tuinseizoen voor de doe-het-zelfbranche. Dat seizoen viel dit jaar een beetje in het water", zegt directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland over de groepscijfers. "Met het prachtige weer van nu zijn we het alweer vergeten, maar de start was koud en nat. Daardoor kwam het tuinseizoen pas laat op gang."
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
10 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
13 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
14 uur geleden