Kou hindert ook treinverkeer in westen Duitsland
DÜSSELDORF/BRUSSEL (ANP) - De harde wind en sneeuw hebben ook in Duitsland voor veel verkeersproblemen gezorgd. Het is glad, er liggen sneeuwduinen op autosnelwegen en er zijn kapotte bovenleidingen boven het spoor.
Het treinverkeer over lange afstanden was zaterdag al voor een groot deel uit voorzorg stilgelegd in het noorden van Nedersaksen, Hamburg en Sleeswijk-Holstein, maar zondag vielen ook in het zuidelijker gelegen Ruhrgebied treinen uit, onder meer op de belangrijke routes Düsseldorf-Duisburg-Essen en Dortmund-Hagen-Wuppertal.
Ook schrapte spoorbeheerder Deutsche Bahn ritten richting Leipzig en werden langeafstandsritten vanaf Hamburg en Berlijn geschrapt vanwege de winterse weersomstandigheden.
Honderden ongelukken
Voor chaotische situaties op stations zorgden de annuleringen echter niet, doordat de meeste mensen van tevoren hun reisplannen hadden aangepast vanwege het voorspelde winterweer. In België zijn geen noemenswaardige problemen op het spoor want er was maar weinig neerslag. In het zuidoosten van België sneeuwt het niet en schommelen de temperaturen rond de 5 graden.
Ook op de weg in Duitsland zijn er problemen gemeld door de sneeuw, met name in Noordrijn-Westfalen en het Ruhrgebied. Vele autowegen werden gesloten vanwege gladheid, en volgens de Duitse politie waren er honderden ongelukken. Auto's kwamen vast te zitten door sneeuwjacht en ook veel busdiensten zijn stilgelegd.
Het blijft zondagavond sneeuwen en hard waaien in grote delen van het westen en midden van Duitsland. Hevige sneeuwval wordt verwacht in Noordrijn-Westfalen, Nedersaksen, Thüringen en Saksen-Anhalt. Ook in Beieren, in het zuidoosten, kan in twaalf uur tijd 25 centimeter vallen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 minuten geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
6 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
6 uur geleden