Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kou en nattigheid zaten Nederlandse wijnboeren dwars

Kou en nattigheid zaten Nederlandse wijnboeren dwars

TILBURG (ANP) - Nederlandse wijnboeren hebben vorig jaar minder wijn geproduceerd dan een jaar eerder. Door het koude voorjaar en de natte zomer oogstten ze minder druiven, ondanks de uitbreiding van het totale landoppervlak waarop wijndruiven worden verbouwd.

In totaal maakten wijnboeren in Nederland 7529 hectoliter wijn. Dat is een lichte daling (min 2 procent) vergeleken met 2020, meldt de Vereniging van Nederlandse Wijnproducenten (VNWP). Ook ligt de productie lager dan het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar.

Door de kou groeiden wijnstokken minder snel. De nattigheid in de zomer veroorzaakte bovendien veel valse meeldauw, een soort schimmel die de groei van bepaalde typen planten aantast.

Vermoedelijk zorgde deze waterschimmel er ook voor dat rode wijn verhoudingsgewijs belangrijker werd bij Nederlandse wijnboeren. Met name bij druivenrassen voor witte wijn geeft valse meeldauw problemen. Van alle Nederlandse wijn was vorig jaar 30 procent rood, terwijl dat een jaar eerder nog 25 procent was.

Nederland is een klein, maar groeiend wijnland. Vooral tussen 2000 en 2010 begonnen steeds meer wijnboeren in Nederland. Inmiddels zijn wijnen uit de Limburgse Maasvallei en uit de Gelderse gemeente Lochem door de Europese Unie bestempeld tot beschermde streekproducten.

Meer uit Financieel

Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

47 minuten geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

49 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

1 uur geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

1 uur geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

2 uur geleden