Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kosten voor een graf stijgen tot boven 3000 euro

Kosten voor een graf stijgen tot boven 3000 euro

APELDOORN (ANP) - De kosten voor een particulier graf voor één persoon zijn in Nederland opgelopen tot gemiddeld 3036 euro. Vorig jaar was dat nog 2949 euro. Een crematie, zonder dienst, kost gemiddeld 694 euro. Dat was een jaar geleden 684 euro. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse onderzoek van uitvaartonderneming Monuta onder 1697 begraafplaatsen en 107 crematoria.

Volgens Monuta kiezen consumenten steeds bewuster voor begraven. "Steeds vaker bereiden zij zich voor op het onvermijdelijke afscheid. Zo kijken zij naar het soort begraafplaats, de plekken die daar beschikbaar zijn, hoe de begraafplaats eruitziet en naar de prijs. Ze gaan vergelijken", aldus CEO Quinten Fraai van Monuta.

Volgens het uitvaartbedrijf gaan gemeentelijke begraafplaatsen verschillend om met onder meer de duur van grafrechten en begraafkosten. Fraai: "Daardoor kan de consument geen goede vergelijking op prijs maken met een ander soort begraafplaats in de omgeving." Monuta pleit voor uniformiteit en heeft dat vorig jaar aangegeven bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Volgens Monuta wordt hier nog dit jaar werk van gemaakt.

De duurste gemeentelijke begraafplaats is, net als in 2020, Esserveld in Groningen. De kosten voor een graf met een looptijd van dertig jaar stegen daar met ruim 4 procent naar 8422 euro. Aanvoerder van de top 10 van goedkoopste gemeenten is het Overijsselse Losser waar een graf met een looptijd van twintig jaar 765 euro kost, tegen 748 euro in 2020.

Meer uit Binnenland

NPO wil af van BVN, tv-zender voor Nederlanders in buitenland

HILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.

27 minuten geleden
Eerste zitting in zaak over dood Lisa eind november

AMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.

1 uur geleden
Werkstraf voor Badr Hari om mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Dat zou gebeurd zijn vorig jaar september en op 2 februari. Hari werd na de laatste keer opgepakt en zat drie dagen vast.

1 uur geleden
Spanje liet familielid Taghi vrij, Nederland vroeg overlevering

ZWOLLE (ANP) - De 24-jarige Firass T., een familielid van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, die in juni in Zuid-Spanje is aangehouden op verdenking van omvangrijke drugssmokkel, is door de politie daar vrijgelaten. Dat meldde het Openbaar Ministerie donderdag na vragen van het ANP.

1 uur geleden
Geen tbs maar 10 jaar cel voor man die vriendin Heemskerk doodde

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 57-jarige Marco S. donderdag tien jaar cel opgelegd voor het doden van zijn vriendin (60) in Heemskerk in december 2023. Het Openbaar Ministerie had ook tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legt dit niet op, omdat niet is vastgesteld dat de stoornissen van de verdachte verband houden met zijn daad.

3 uur geleden
Kabinet spreekt na oordeel VN-commissie niet van genocide in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet mee in de conclusie van de onderzoekscommissie van de Verenigde Naties die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. In reactie op het rapport schrijft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in een Kamerbrief dat "Nederland in de regel terughoudend" is om de kwalificatie genocide te gebruiken.

4 uur geleden
Hof doet op 6 november uitspraak in zaak tegen Staat om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof doet op 6 november uitspraak in de zaak tegen de Nederlandse Staat, waarin organisaties eisen dat Nederland meer moet doen om een genocide in de Gazastrook te voorkomen. Eerder had het hof nog gezegd dat er 8 oktober een uitspraak zou komen.

5 uur geleden