Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kosten voor een graf stijgen tot boven 3000 euro

Kosten voor een graf stijgen tot boven 3000 euro

APELDOORN (ANP) - De kosten voor een particulier graf voor één persoon zijn in Nederland opgelopen tot gemiddeld 3036 euro. Vorig jaar was dat nog 2949 euro. Een crematie, zonder dienst, kost gemiddeld 694 euro. Dat was een jaar geleden 684 euro. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse onderzoek van uitvaartonderneming Monuta onder 1697 begraafplaatsen en 107 crematoria.

Volgens Monuta kiezen consumenten steeds bewuster voor begraven. "Steeds vaker bereiden zij zich voor op het onvermijdelijke afscheid. Zo kijken zij naar het soort begraafplaats, de plekken die daar beschikbaar zijn, hoe de begraafplaats eruitziet en naar de prijs. Ze gaan vergelijken", aldus CEO Quinten Fraai van Monuta.

Volgens het uitvaartbedrijf gaan gemeentelijke begraafplaatsen verschillend om met onder meer de duur van grafrechten en begraafkosten. Fraai: "Daardoor kan de consument geen goede vergelijking op prijs maken met een ander soort begraafplaats in de omgeving." Monuta pleit voor uniformiteit en heeft dat vorig jaar aangegeven bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Volgens Monuta wordt hier nog dit jaar werk van gemaakt.

De duurste gemeentelijke begraafplaats is, net als in 2020, Esserveld in Groningen. De kosten voor een graf met een looptijd van dertig jaar stegen daar met ruim 4 procent naar 8422 euro. Aanvoerder van de top 10 van goedkoopste gemeenten is het Overijsselse Losser waar een graf met een looptijd van twintig jaar 765 euro kost, tegen 748 euro in 2020.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

29 minuten geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

2 uur geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

2 uur geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

2 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

3 uur geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

3 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

4 uur geleden