Kosten van computerstoring 'heel lastig' in kaart te brengen
DEN HAAG (ANP) - De totale kosten van de wereldwijde computerstoring van afgelopen vrijdag zijn volgens onafhankelijk techexpert Bert Hubert "heel lastig" in kaart te brengen. "De uiteindelijke kosten van dit alles zijn enorm uitgespreid."
Bovendien is het herstellen van de getroffen computers in sommige gevallen makkelijk, maar in andere gevallen juist "intens moeilijk". Dat zorgt voor uiteenlopende kosten bij bedrijven. Volgens Hubert is het totaalbedrag afhankelijk van hoe een bedrijf de beveiliging van computers heeft ingericht. "Het is paradoxaal: hoe beter de beveiliging, hoe moeilijker het herstelwerk."
Topman Patrick Anderson van het Amerikaanse analysebureau Anderson Economic Group zei tegen CNN dat de totaalschade van de storing "makkelijk over de 1 miljard dollar kan gaan". Maar volgens Hubert krijgen we "een echt dollarbedrag vermoedelijk nooit".
De meeste Nederlandse verzekeraars zullen niet zomaar een vergoeding aan bedrijven uitkeren voor de geleden schade. "De fout van de software wordt op zich niet vergoed, maar de gevolgen ervan misschien wel", laat een woordvoerder van Nationale-Nederlanden weten. "Als de storing bijvoorbeeld leidt tot koelcellen die het niet meer doen, dan wordt de bedorven inhoud van die cellen vergoed. Maar dat is dus indirecte schade." Omdat er bij de computerstoring van afgelopen vrijdag geen sprake was van een hack, valt de geleden schade niet altijd onder cyberverzekeringen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
42 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geleden