Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kosten TenneT door vollopen elektriciteitsnet fors gestegen

Kosten TenneT door vollopen elektriciteitsnet fors gestegen

ARNHEM (ANP) - Stroomnetbeheerder TenneT was vorig jaar veel meer geld kwijt vanwege het vollopen van het elektriciteitsnet dan het jaar ervoor. Op meer momenten dan in 2020 was de vraag naar of het aanbod van stroom in Nederland te groot. De netbeheerder kan dan bijvoorbeeld elektriciteitsproducenten betalen om tijdelijk wat minder te leveren.

Ook werd er onderhoud gepleegd aan een belangrijke verbinding tussen Lelystad en Diemen. Daarbij werd meteen de capaciteit uitgebreid. Een groot deel van de kosten die TenneT maakte met het oplossen van opstoppingen op het Nederlandse hoofdnet werden hierdoor veroorzaakt. Daarnaast waren de energieprijzen in 2021 een stuk hoger dan in 2020.

TenneT was vorig jaar in totaal 339,7 miljoen euro kwijt aan het oplossen van opstoppingen op het Nederlandse hoofdnet. Dat is ruim vier keer zoveel als in 2020, schrijft de hoofdnetbeheerder in een terugblik op 2021. Die hogere kosten worden uiteindelijk doorberekend aan afnemers van stroom en dus ook aan consumenten. TenneT verwacht dat het volume stroom dat de komende jaren moet worden gekanaliseerd zal toenemen, omdat ook op andere plekken onderhoud moet worden gepleegd en de capaciteit moet worden verruimd.

Netbeheerders geven al tijden aan dat het stroomnetwerk op steeds meer plaatsen volloopt. Dat komt door de toenemende vraag naar elektriciteit en de snelle opkomst van zonne- en windenergie. Met plannen voor capaciteitsuitbreiding zijn vele miljarden euro's gemoeid. De komende jaren investeert TenneT zeker 2,5 miljard euro per jaar in het Nederlandse hoofdnet.

Meer uit Financieel

Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

8 minuten geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

54 minuten geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

3 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

9 uur geleden