Kosten nieuwbouw RIVM na vertraging 136 miljoen euro duurder
DEN HAAG (ANP) - De bouw van het nieuwe pand van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is flink vertraagd en pakt daardoor in totaal 136 miljoen euro duurder uit dan aanvankelijk gedacht, meldt minister Fleur Agema (Volksgezondheid) in een Kamerbrief. De oplevering van het nieuwe kantoor in Utrecht Science Park is al meerdere keren uitgesteld, maar de laatst bekendgemaakte planning wordt wel gehaald. Het gebouw wordt volgens de bewindsvrouw in 2025 opgeleverd.
Dat de vertraging gepaard ging met hogere kosten was al bekend. Maar het was nog niet openbaar wat de prijs was van drie geschillenprocedures tussen de Staat en aannemer MEET Strukton. Die blijken 82 miljoen euro te bedragen.
Twee geschillenprocedures gingen over de verdeling van de hogere kosten omdat het ontwerp niet trillingsvrij genoeg bleek. Een procedure ging over hogere kosten door aangescherpte eisen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). In alle drie de gevallen hebben de commissies van deskundigen geoordeeld dat de Staat miljoenen euro's extra moet betalen aan MEET Strukton. De samenwerking verloopt na een "moeizame periode" weer "constructief" volgens Agema.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
6 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
7 uur geleden