Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kosten erotisch centrum nog onduidelijk, mogelijk eind 2031 af

Kosten erotisch centrum nog onduidelijk, mogelijk eind 2031 af

AMSTERDAM (ANP) - Hoeveel het erotisch centrum in Amsterdam-Zuid zal kosten, kan de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema nog niet zeggen. "Er wordt momenteel nog een investeringsbesluit voorbereid", aldus de burgemeester tijdens een debat over het sekscomplex. De burgemeester gaf aan dat volgens de meest recente planning het centrum aan de Europaboulevard eind 2031 zou kunnen worden opgeleverd. Eerder was dat nog 2030.

Bij het debat waren oppositiepartijen vooral sceptisch of de komst van een erotisch centrum wel de drukte en overlast op de Wallen zal doen verminderen. Ook uitten de partijen zorgen over mogelijke overlast voor de buurt, de kosten en de praktische uitvoerbaarheid ervan. "Een kostbare en onzekere ingreep", noemde Juliet Broersen van Volt het centrum. Cas van Berkel van JA21 noemde het zelfs een "rampzalig plan".

De burgemeester benadrukt dat het erotisch centrum "niet alleen mijn idee is geweest", maar dat het is voortgekomen uit uitgebreide debatten met de raad zelf naar aanleiding van de drukte in het Wallengebied. "Prostitutie op zichzelf leidt tot niet tot overlast", aldus Halsema. De problemen worden veroorzaakt door de "kijkers die in groten getale komen kijken naar het Red Light District. Daarom zal overlast sterk verminderen met de komst van een erotisch centrum." In het geplande centrum is sprake van inpandige raamprostitutie, waarbij bezoekers alleen via een beveiligde ingang naar binnen kunnen.

Coalitiepartner D66, die eerder liet weten niet direct mee te tekenen met de voorgestelde locatie voor het complex, zei in het debat de aangewezen locatie op de Europaboulevard te steunen. "Op elke locatie zijn nadelen, maar D66 ziet dat er een zorgvuldige afweging is gemaakt en die steunen we", aldus Elise Moeskops. Wel mist D66 nog waar het college precies staat qua doelstelling en invulling van het centrum. Maar Moeskops noemt het "cruciaal dat er iets verandert in de binnenstad" en het "piemelpak-toerisme".

De vergadering liep eerder vertraging op door kreungeluiden die te horen waren uit een soort speaker die van buitenaf op het raam was geplakt. De vergaderzaal moest daarom tijdelijk worden ontruimd. Om 19.30 uur werd de vergadering hervat. In het debat wordt nog niet gestemd over de komst van het centrum.

Meer uit Binnenland

Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

2 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

8 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

8 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

9 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

9 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

9 uur geleden