Kostbaar verlies voor Real Sociedad bij Deportivo Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Sociedad heeft ook de tweede wedstrijd sinds de hervatting van La Liga niet kunnen winnen. De ploeg uit San Sebastián ging met 2-0 onderuit, nu bij Deportivo Alavés.
Sociedad kwam zondag bij de eerste wedstrijd sinds de coronastop niet verder dan 1-1 tegen Osasuna en zag woensdag Atlético Madrid op de ranglijst voorbijkomen na een ruime zege op hetzelfde Osasuna. Sociedad blijft door de nederlaag op 47 punten steken, evenveel als Getafe en twee minder dan Atletico, dat vierde blijft. De eerste vier plaatsen in de Spaanse competitie geven recht op het spelen van Champions League.
Borja Sainz zette Alavés in de 57e minuut op voorsprong op aangeven van de door Ajax verhuurde Argentijn Lisandro Magallán. Het is het eerste doelpunt in La Liga voor de 19-jarige middenvelder. Diep in blessuretijd maakte Martin Aguirregabiria er nog 2-0 van.
Alavés-speler Tomás Pina kreeg vlak voor tijd nog zijn tweede gele kaart en moest van het veld. Sociedad stond toen al met tien man na het tweede geel voor Joseba Zaldua.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
4 uur geleden