Kostbaar verlies voor Real Sociedad bij Deportivo Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Sociedad heeft ook de tweede wedstrijd sinds de hervatting van La Liga niet kunnen winnen. De ploeg uit San Sebastián ging met 2-0 onderuit, nu bij Deportivo Alavés.
Sociedad kwam zondag bij de eerste wedstrijd sinds de coronastop niet verder dan 1-1 tegen Osasuna en zag woensdag Atlético Madrid op de ranglijst voorbijkomen na een ruime zege op hetzelfde Osasuna. Sociedad blijft door de nederlaag op 47 punten steken, evenveel als Getafe en twee minder dan Atletico, dat vierde blijft. De eerste vier plaatsen in de Spaanse competitie geven recht op het spelen van Champions League.
Borja Sainz zette Alavés in de 57e minuut op voorsprong op aangeven van de door Ajax verhuurde Argentijn Lisandro Magallán. Het is het eerste doelpunt in La Liga voor de 19-jarige middenvelder. Diep in blessuretijd maakte Martin Aguirregabiria er nog 2-0 van.
Alavés-speler Tomás Pina kreeg vlak voor tijd nog zijn tweede gele kaart en moest van het veld. Sociedad stond toen al met tien man na het tweede geel voor Joseba Zaldua.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
2 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
4 uur geleden