Korver: lachen om verhaal Derksen is normaliseren seksueel geweld
AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Richard Korver is ontzet over de bekentenis die Johan Derksen dinsdagavond heeft gedaan in het SBS-programma Vandaag Inside. Derksen biechtte daarin op dat hij in het verleden een dronken, bewusteloze vrouw met een kaars heeft gepenetreerd en vervolgens is weggegaan.
"Heel pijnlijk wat Derksen doet, maar misschien is het nog pijnlijker wat de omgeving doet: meelachen. Je ziet zelfs vrouwen in het publiek wat beschaamd meelachen. Je creëert zo een sfeer van: dat moeten we maar tolereren. Als dat de sfeer in het land is, dan is de openheid die door The Voice is ontstaan meteen weer verdwenen", aldus Korver. De advocaat, die geregeld slachtoffers van seksueel geweld bijstaat, spreekt van "het normaliseren en ridiculiseren van seks met een onmachtige. Ik spréék die slachtoffers. Ze zeggen: meneer Korver, u denkt toch niet dat ik nog aangifte ga doen, moet je kijken hoe erover wordt gepraat!"
Overigens wijst hij erop dat in het geval van Derksen geen sprake zou zijn van verkrachting, ook al dacht de analist zelf van wel. Volgens Korver zou er in dit geval sprake zijn geweest van 'seks met een onmachtige of bewusteloze', een vergrijp dat kan worden bestraft met 8 jaar cel. Maar hij vermoedt dat deze kwestie zich een jaar of vijftig geleden heeft voorgedaan, waardoor die hoe dan ook is verjaard.
Seks met een onmachtige kan wel verjaren, verkrachting sinds 2013 niet meer. "Maar die verjaring is niet met terugwerkende kracht ingevoerd", zegt Korver.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een tip over het wapen dat mogelijk gebruikt is bij de vergismoord op ggz-directeur Rob Zweekhorst in 2014 komt van een inmiddels overleden persoon. De politie brengt deze informatie nu om veiligheidsredenen naar buiten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben maandagochtend in het Zonnehuis in Amsterdam-Noord afscheid genomen van Peter Faber. De acteur overleed 6 augustus op 82-jarige leeftijd.
9 uur geledenHEILOO (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Heiloo is zondagavond een dode 19-jarige vrouw aangetroffen. Dat meldt de politie. Een 20-jarige man uit die plaats is aangehouden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Nederland is bij een bloeddonor een infectie met het westnijlvirus vastgesteld. Diegene is niet onlangs in het buitenland geweest. Het RIVM gaat er daarom van uit dat de infectie in Nederland is opgelopen.
11 uur geleden