Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kortstondig debuut tennisser Griekspoor op Australian Open

Kortstondig debuut tennisser Griekspoor op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is bij zijn debuut op een grandslamtoernooi meteen gestrand in de eerste ronde. De 23-jarige Nederlander was op de Australian Open niet opgewassen tegen de Amerikaanse tennisser Taylor Fritz. In drie sets was het avontuur in Melbourne voorbij voor de geboren Haarlemmer: 3-6 3-6 3-6.

Griekspoor had zich met succes door het kwalificatietoernooi gewerkt, maar tegen Fritz kon hij zich niet onderscheiden. De 24-jarige Amerikaan, als 29e geplaatst in Melbourne, kon leunen op een sterke service - hij sloeg zeventien aces - maar had ook een goed antwoord op de opslagen van Griekspoor.

In de eerste set kwam de Nederlander al snel 3-0 achter en hij kon die vroege break tegen niet meer repareren. In het tweede bedrijf ging het gelijk op tot 3-3, maar daarna leverde Griekspoor twee keer zijn servicebeurt in en was de set vergeven aan Fritz. De Amerikaan won vroeg in de derde set al een servicegame van Griekspoor en liet hem vervolgens kansloos.

Niet topfit

In de aanloop naar de Australian Open was Griekspoor niet topfit. Hij had veel last van zijn schouder. Een fysiotherapeut in Melbourne bracht met een serie lange behandelingen de gewenste verlichting, waardoor hij onbelemmerd kon aantreden tegen Fritz.

"Maar het was sneller afgelopen dan gedacht en gehoopt. Ik speelde niet zoals ik kan spelen, maar dat was ook zijn verdienste", zei Griekspoor bij de NOS. "Het ging te makkelijk voor hem. Mijn focus lag op mijn eigen servicegames, want Fritz is nu eenmaal een goed serveerder. Maar ik serveerde anderhalve set goed en dat is te weinig. En op zijn eerste service heb ik geloof ik één punt gemaakt."

Meer uit Sport

Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

8 minuten geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

7 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

11 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

13 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

14 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

14 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

17 uur geleden