Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kortstondig debuut tennisser Griekspoor op Australian Open

Kortstondig debuut tennisser Griekspoor op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is bij zijn debuut op een grandslamtoernooi meteen gestrand in de eerste ronde. De 23-jarige Nederlander was op de Australian Open niet opgewassen tegen de Amerikaanse tennisser Taylor Fritz. In drie sets was het avontuur in Melbourne voorbij voor de geboren Haarlemmer: 3-6 3-6 3-6.

Griekspoor had zich met succes door het kwalificatietoernooi gewerkt, maar tegen Fritz kon hij zich niet onderscheiden. De 24-jarige Amerikaan, als 29e geplaatst in Melbourne, kon leunen op een sterke service - hij sloeg zeventien aces - maar had ook een goed antwoord op de opslagen van Griekspoor.

In de eerste set kwam de Nederlander al snel 3-0 achter en hij kon die vroege break tegen niet meer repareren. In het tweede bedrijf ging het gelijk op tot 3-3, maar daarna leverde Griekspoor twee keer zijn servicebeurt in en was de set vergeven aan Fritz. De Amerikaan won vroeg in de derde set al een servicegame van Griekspoor en liet hem vervolgens kansloos.

Niet topfit

In de aanloop naar de Australian Open was Griekspoor niet topfit. Hij had veel last van zijn schouder. Een fysiotherapeut in Melbourne bracht met een serie lange behandelingen de gewenste verlichting, waardoor hij onbelemmerd kon aantreden tegen Fritz.

"Maar het was sneller afgelopen dan gedacht en gehoopt. Ik speelde niet zoals ik kan spelen, maar dat was ook zijn verdienste", zei Griekspoor bij de NOS. "Het ging te makkelijk voor hem. Mijn focus lag op mijn eigen servicegames, want Fritz is nu eenmaal een goed serveerder. Maar ik serveerde anderhalve set goed en dat is te weinig. En op zijn eerste service heb ik geloof ik één punt gemaakt."

Meer uit Sport

Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

16 uur geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

18 uur geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

20 uur geleden
Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

22 uur geleden
Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

1 dag geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

1 dag geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

1 dag geleden