Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

In het coalitieakkoord is afgesproken dat het maximumdagloon waarop uitkeringen als de WW en WIA zijn gebaseerd, met een vijfde wordt verlaagd. Dat die bezuiniging ook het zwangerschapsverlof raakt, was de onderhandelende partijen niet duidelijk toen ze de afspraak maakten, zegt Paternotte. "Dit moet gewoon anders."

Bontenbal baalt ook dat deze "technische" maatregel die de partijen aan de formatietafel hebben bedacht, in de praktijk dit bijeffect heeft. Maar hij wijst erop dat het aanpassen van de coalitieplannen op dit punt wel geld kost. Daarom houdt hij een slag om de arm.

Kosten

Hoeveel deze door D66 gewenste vertimmering van het coalitieakkoord naar schatting gaat kosten, wil een woordvoerder van de partij desgevraagd niet zeggen. Het gaat volgens hem om "een klein deel" van het bedrag van ruim 800 miljoen euro dat de coalitie met de verlaging van het maximumdagloon structureel wil bezuinigen. D66 zegt nog niet waar de aanpassing van moet worden betaald.

D66-minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zei vrijdag na de ministerraad ook al dat hij de zorgen begrijpt die leven over deze bijwerking van de coalitieplannen. "Dat is zo'n maatregel waar we nog rustig naar gaan kijken", beloofde de bewindsman. Het kabinet heeft geen meerderheid in de Tweede Kamer en moet altijd onderhandelen met andere partijen over steun voor zijn plannen.

Meer uit Politiek

Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

18 uur geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

1 dag geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

1 dag geleden
Karremans onderzoekt onderscheid fatbikes, uitkomst in najaar

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.

1 dag geleden
Jetten zag verhitte discussie leiders over EU-meerjarenbegroting

NICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.

1 dag geleden
Aartsen draait voorgenomen bezuiniging bijstand terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.

1 dag geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

2 dagen geleden