Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Korting bij hoger eigen risico nog nooit zo hoog'

'Korting bij hoger eigen risico nog nooit zo hoog'

ALKMAAR (ANP) - Wie in 2021 bij zijn of haar zorgverzekering een hoger eigen risico afspreekt, kan een korting van maximaal 312 euro per jaar op de premie krijgen. Dat heeft vergelijkingssite Zeker.com uitgerekend. Volgens de site was de maximale korting nog nooit zo hoog. Een hoger eigen risico dan het verplichte bedrag van 385 euro per jaar kan aantrekkelijk zijn voor gezonde mensen die eventuele extra zorgkosten goed kunnen opbrengen.

"Wie bijvoorbeeld kiest voor een basisverzekering van het nieuwe label Jaaah van ONVZ betaalt met het standaard eigen risico een zorgpremie van 115 euro per maand. Kies je echter voor een eigen risico van 885 euro, dan krijg je 26 korting per maand. Je betaalt dan 89 euro per maand aan de zorgpremie. In totaal betekent dat een korting van 312 euro per jaar", aldus Zeker.com. Door de premie ook nog eens voor het hele jaar ineens te voldoen, kun je ook nog eens 21 euro besparen.

Uit cijfers van zorginformatiecentrum Vektis blijkt dat meer dan 2,2 miljoen Nederlanders op dit moment een verhoogd eigen risico hebben. Driekwart van deze mensen heeft de maximale verhoging van 885 euro. Tien jaar geleden was het aantal verzekerden met een verhoogd eigen risico de helft lager. Leon Schouten, de baas van Zeker.com, verwacht dat minder mensen volgend jaar een verhoogd eigen risico zullen nemen, met het oog op het coronavirus.

Schouten zegt verder dat het kiezen van dezelfde zorgverzekeraar voor het hele gezin niet altijd aan te raden is. "Iedereen in een gezin heeft andere zorg nodig en dat betekent vaak dat het goedkoper is als ieder gezinslid een andere zorgverzekering kiest. Dit kan soms oplopen tot een verschil van maar liefst 700 euro per jaar", vertelt hij. Dat komt doordat de kans klein is dat de betreffende verzekeraar voor alle dekkingen de goedkoopste is.

Meer uit Binnenland

Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

21 minuten geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

22 minuten geleden
Man (81) veroordeeld tot 12 jaar cel voor doodsteken echtgenote

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.

2 uur geleden
Verdachte zedenzaak Raalte betuigt spijt voor rechtbank

ZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel blijft hoog

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.

3 uur geleden
Lichte beving bij Usquert, 2000e geregistreerde gaswinningsbeving

GRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.

4 uur geleden
OM ontvangt 118 aangiften na hack bij laboratorium

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.

4 uur geleden