'Korting bij hoger eigen risico nog nooit zo hoog'
ALKMAAR (ANP) - Wie in 2021 bij zijn of haar zorgverzekering een hoger eigen risico afspreekt, kan een korting van maximaal 312 euro per jaar op de premie krijgen. Dat heeft vergelijkingssite Zeker.com uitgerekend. Volgens de site was de maximale korting nog nooit zo hoog. Een hoger eigen risico dan het verplichte bedrag van 385 euro per jaar kan aantrekkelijk zijn voor gezonde mensen die eventuele extra zorgkosten goed kunnen opbrengen.
"Wie bijvoorbeeld kiest voor een basisverzekering van het nieuwe label Jaaah van ONVZ betaalt met het standaard eigen risico een zorgpremie van 115 euro per maand. Kies je echter voor een eigen risico van 885 euro, dan krijg je 26 korting per maand. Je betaalt dan 89 euro per maand aan de zorgpremie. In totaal betekent dat een korting van 312 euro per jaar", aldus Zeker.com. Door de premie ook nog eens voor het hele jaar ineens te voldoen, kun je ook nog eens 21 euro besparen.
Uit cijfers van zorginformatiecentrum Vektis blijkt dat meer dan 2,2 miljoen Nederlanders op dit moment een verhoogd eigen risico hebben. Driekwart van deze mensen heeft de maximale verhoging van 885 euro. Tien jaar geleden was het aantal verzekerden met een verhoogd eigen risico de helft lager. Leon Schouten, de baas van Zeker.com, verwacht dat minder mensen volgend jaar een verhoogd eigen risico zullen nemen, met het oog op het coronavirus.
Schouten zegt verder dat het kiezen van dezelfde zorgverzekeraar voor het hele gezin niet altijd aan te raden is. "Iedereen in een gezin heeft andere zorg nodig en dat betekent vaak dat het goedkoper is als ieder gezinslid een andere zorgverzekering kiest. Dit kan soms oplopen tot een verschil van maar liefst 700 euro per jaar", vertelt hij. Dat komt doordat de kans klein is dat de betreffende verzekeraar voor alle dekkingen de goedkoopste is.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurpijlen neerdaalden op het veld en op het dak van de tribune.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
46 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant is positief over de stikstofplannen die landbouwminister Jaimi van Essen dinsdag presenteerde. "Het kabinet zet goede stappen om de stikstofuitstoot structureel te verminderen, de natuur te herstellen en de vergunningverlening weer op gang te brengen", aldus Noord-Brabant in een eerste reactie. De provincie gaat de plannen zorgvuldig bestuderen om te zien wat ze betekenen voor de provincie en hoe ze aansluiten op de eigen koers.
3 uur geleden