Kortere tennispartijen voor vrouwen in aanloop Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De tennissters spelen vanaf vrijdag kortere wedstrijden dan normaal in de voorbereidingstoernooien van de Australian Open. Tennis Australia heeft besloten dat de vrouwen geen derde set spelen, maar bij een stand van 1-1 in sets een beslissende supertiebreak tot 10 punten spelen. De mannen spelen indien nodig wel een derde set met eventueel een reguliere tiebreak (tot 7 punten).
De aanpassing is nodig omdat er nog maar drie dagen resteren voor de Australian Open beginnen op 8 februari. Door een coronabesmetting bij een medewerker in een van de spelershotels zijn meer dan vijfhonderd mensen weer in quarantaine gegaan, onder wie 160 spelers. Ze zullen donderdag allemaal een coronatest ondergaan.
De Yarra Valley Classic, de Gippsland Trophy en de Grampians Trophy zijn de voorbereidingstoernooien voor de vrouwen die momenteel gaande zijn. Vanwege het coronageval bij de hotelmedewerker zijn er donderdag geen wedstrijden.
Botic van de Zandschulp komt vrijdag mogelijk twee keer in actie. De nummer 159 van de wereld neemt het in de derde ronde van het Great Ocean Road Open op tegen de Amerikaan Reilly Opelka. De winnaar treft later op de dag Kevin Anderson of Karen Chatsjanov.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
7 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden