Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korte protestactie Amnesty bij KNVB tegen WK in Saudi-Arabië

Korte protestactie Amnesty bij KNVB tegen WK in Saudi-Arabië

ZEIST (ANP) - Amnesty International heeft een korte protestactie gehouden bij het hoofdkantoor van de KNVB in Zeist. De mensenrechtenorganisatie wil niet dat het WK van 2034 in Saudi-Arabië plaatsvindt.

Zes mensen van Amnesty meldden zich in scheidsrechterstenue en met grote rode kaarten bij de Nederlandse voetbalbond. Ze hielden een geel spandoek voor zich, met daarop in witte en zwarte letters de tekst: 'WK 2034 in Saudi-Arabië? KNVB: zet mensenrechten niet buitenspel!' Daarbij maakten ze geluid met scheidsrechtersfluitjes.

Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB, kwam naar buiten om even met de mensen van Amnesty te praten. "Het is goed dat jullie dit doen vanuit jullie rol. Onze rol is iets anders", zei hij. De Jong herhaalde het standpunt dat de KNVB eerder op maandag naar buiten bracht en zei te verwachten dat op 11 december de WK's van 2030 en 2034 worden toegewezen aan respectievelijk Marokko, Portugal en Spanje en Saudi-Arabië.

"Vanuit de rol van Amnesty is het begrijpelijk dat deze oproep gedaan wordt, vanuit de KNVB hebben we echter een brede rol in de internationale voetbalwereld. Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, overal voetballen met uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, omdat er bijvoorbeeld oorlog is", meldde de KNVB eerder. "We gaan dit goed bestuderen en vervolgens bespreken met de Europese collega's. Het rapport en de oproepen zullen FIFA zeker bereiken als dat nog niet gebeurd is."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

10 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

10 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

11 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

14 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

15 uur geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

16 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

17 uur geleden