Korte protestactie Amnesty bij KNVB tegen WK in Saudi-Arabië
ZEIST (ANP) - Amnesty International heeft een korte protestactie gehouden bij het hoofdkantoor van de KNVB in Zeist. De mensenrechtenorganisatie wil niet dat het WK van 2034 in Saudi-Arabië plaatsvindt.
Zes mensen van Amnesty meldden zich in scheidsrechterstenue en met grote rode kaarten bij de Nederlandse voetbalbond. Ze hielden een geel spandoek voor zich, met daarop in witte en zwarte letters de tekst: 'WK 2034 in Saudi-Arabië? KNVB: zet mensenrechten niet buitenspel!' Daarbij maakten ze geluid met scheidsrechtersfluitjes.
Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB, kwam naar buiten om even met de mensen van Amnesty te praten. "Het is goed dat jullie dit doen vanuit jullie rol. Onze rol is iets anders", zei hij. De Jong herhaalde het standpunt dat de KNVB eerder op maandag naar buiten bracht en zei te verwachten dat op 11 december de WK's van 2030 en 2034 worden toegewezen aan respectievelijk Marokko, Portugal en Spanje en Saudi-Arabië.
"Vanuit de rol van Amnesty is het begrijpelijk dat deze oproep gedaan wordt, vanuit de KNVB hebben we echter een brede rol in de internationale voetbalwereld. Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, overal voetballen met uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, omdat er bijvoorbeeld oorlog is", meldde de KNVB eerder. "We gaan dit goed bestuderen en vervolgens bespreken met de Europese collega's. Het rapport en de oproepen zullen FIFA zeker bereiken als dat nog niet gebeurd is."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
4 uur geleden