Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort protest van touringcarchauffeurs op het Malieveld

Kort protest van touringcarchauffeurs op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag hebben honderden touringcarchauffeurs geprotesteerd tegen het coronabeleid van het kabinet. De demonstratie duurde ongeveer een uur en verliep rustig. Aan drie Kamerleden is een petitie overhandigd, waarin de chauffeurs vragen om een gelijke behandeling en financiële steun.

Rond de veertig bussen kwamen onder politiebegeleiding om ongeveer 14.00 uur bij het grasveld aan en parkeerden in de buurt. De rest van de touringcars stond geparkeerd bij het stadion van ADO Den Haag.

Op het Malieveld was onder andere een podium neergezet. Daar overhandigden de vervoerders een petitie aan Kamerleden van de VVD, D66 en PVV. Daarna vertrokken ze weer. Ongeveer vijftien bussen waren al in de ochtend op het Malieveld aangekomen. Die bleven ook na het protest nog staan.

File

De touringcars kwamen in colonnes richting Den Haag gereden. Dat gaf rond het middaguur oponthoud op de A12 waar volgens Rijkswaterstaat een file ontstond tussen Zoetermeer en Nootdorp. De politie begeleidde de bussen over de snelweg naar het stadion. Daarvandaan vertrokken de chauffeurs met zo'n veertig touringcars toeterend richting het Malieveld.

De busondernemingen protesteren omdat ze vinden dat coronaregels voor hen strenger zijn dan die voor het openbaar vervoer en de luchtvaart.

Een van de aanwezigen zei dat het seizoen voor de busbedrijven al in het water is gevallen. Geld is volgens hem nodig om tot volgend jaar overeind te blijven, want ze lopen nu de inkomsten uit de drukke periode tussen maart en juni mis door coronabeperkingen. "Als we niet snel steun krijgen, valt heel de sector om." De busbedrijven vragen een bedrag van 240 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Van Weel over schietpartij Overasselt: dit tolereren we niet

DEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.

6 minuten geleden
Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

1 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

1 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

1 uur geleden
Boswijk roept EU-landen op snel Patriots aan Oekraïne te leveren

WICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."

1 uur geleden
Hoofdredacteur Joost Niemöller weg bij Ongehoord Nederland

HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.

2 uur geleden
Waarschuwingsschoten gelost na dodelijke schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

2 uur geleden