Kort maar 'intens' gesprek over landbouw aan formatietafel
DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen hebben niet al te lang over de toekomst van de landbouw gesproken, maar het gesprek was wel "intens", zegt informateur Elbert Dijkgraaf woensdag na afloop. "Dat moet ook bij dit onderwerp, dus dat was heel goed." De emotie die in de samenleving speelt op dit onderwerp, was volgens hem terug te voelen aan de formatietafel.
Vooral voor de BoerBurgerBeweging, de kleinste partij aan tafel, is het onderwerp van belang. "Dat was hier zonder meer duidelijk", zei Dijkgraaf. Volgens zijn collega-informateur Van Zwol krijgen de partijen "voldoende ruimte" voor de onderwerpen waarop zij zich hebben geprofileerd naar de kiezer toe.
Het was geen overdreven emotioneel gesprek, aldus Dijkgraaf, die wel "dezelfde emoties" voelde als wanneer hij "bij een boer aan de keukentafel" zit. "Soms zeggen mensen wel eens van: die samenleving is zo gescheiden van de politiek. Nou, dat merken wij hier niet. Die zorgen van de samenleving zitten ook aan tafel en dat is goed."
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
35 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariƫr Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
1 dag geleden