Kort geding wielrenster Wiebes van de baan
ALKMAAR (ANP) - Het kort geding dat wielerploeg Parkhotel Valkenburg had aangespannen tegen renster Lorena Wiebes is van de baan. De 20-jarige Wiebes komt daardoor nog tot de zomer uit voor de ploeg.
Wiebes wilde haar loopbaan bij een grote ploeg vervolgen en het shirt van Parkhotel Valkenburg niet meer dragen. Daarom zegde ze de samenwerking met de ploeg per brief op. Parkhotel Valkenburg wilde haar echter aan haar contract houden en stelde dat er sprake was van contractbreuk.
"Met de aankondiging van een kort geding, dat donderdag zou dienen bij de rechtbank in Alkmaar, leek de situatie zich verder te verharden. Beide partijen zijn echter constant met elkaar in gesprek gebleven over deze situatie. De voortdurende gesprekken zijn niet voor niets geweest. Dinsdagavond zijn er alsnog afspraken gemaakt met Lorena Wiebes over haar toekomst bij de ploeg", meldt Parkhotel Valkenburg woensdagavond in een verklaring.
Succesvol 2019
Wiebes krijgt vanaf 1 juni 2020 "de gewenste ruimte om een overstap naar een andere ploeg te maken".
De jonge renster beleefde een succesvol 2019 met vijftien overwinningen. Wiebes werd niet alleen Nederlands kampioene op de weg, ze pakte ook goud op de Europese Spelen en won eendaagse koersen als Deinze-Nokere, de Prudential RideLondon Classic en twee etappes in de Boels Ladies Tour.
Wiebes verdiende met haar overwinningen verreweg de meeste punten voor de ranglijst van wielerbond UCI. In de dagvaarding meldde Stichting Wielertalent in Ontwikkeling (WIO), waaronder Parkhotel Limburg valt, dat een plotseling vertrek van de beste renster zowel sportief als commercieel catastrofale gevolgen zou kunnen hebben.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
14 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
15 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
17 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
20 uur geleden