Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort geding van Vitesse tegen Gelredome op 25 mei

Kort geding van Vitesse tegen Gelredome op 25 mei

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een kort geding aangespannen tegen de eigenaar van het Gelredome. Het kort geding dient op maandag 25 mei, bevestigde een woordvoerder van de club uit Arnhem. Vitesse wil tot een "redelijke oplossing komen wat betreft de huur van Gelredome".

De eredivisieclub betaalt naar verluidt jaarlijks 1,8 miljoen euro om in het stadion te mogen voetballen. Vitesse wil een halvering van de huursom voor de maanden waarin het geen wedstrijden heeft vanwege de coronacrisis. De competitie werd in maart stilgelegd en inmiddels heeft de KNVB dit seizoen beëindigd. Voor 1 september wordt niet meer gevoetbald.

Vitesse eindigde vorig seizoen diep in de rode cijfers. De club maakte 16 miljoen euro verlies in het seizoen 2018-2019. Vanwege de coronacrisis worden de financiële problemen van de nummer 7 van de eredivisie nu nog groter.

Voorstellen afgewezen

Stadioneigenaar en vastgoedondernemer Michael van de Kuit zei donderdag dat hij verschillende voorstellen aan Vitesse heeft gedaan om uit de problemen te komen. "Maar daar wil Vitesse niks van horen. Gisteren is nog een voorstel van mij afgewezen. Het lijkt erop dat er echt helemaal geen geld meer is, al garandeert de club dat er geen liquiditeitsproblemen zijn."

Van de Kuit vindt dat Vitesse moet aankloppen bij zijn Russische grootaandeelhouder, die miljardair is. "In de balans van Vitesse staat dat deze man financieel garant staat tot 2023 en dat hij zal bijstorten als het echt nodig is. Het lijkt mij dat de voorzitter van de club deze man moet bellen."

Van de Kuit snapt niet dat er een kort geding is aangespannen, zegt hij. Volgens hem heeft de kwestie geen spoedeisend belang en is het niet nodig om de rechtbank daarmee in deze tijd te belasten. "Ze hadden een bodemprocedure moeten beginnen. Ik heb een bankgarantie afgeboden, zodat de club het geld terug zou krijgen als ik zou verliezen."

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

36 minuten geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

1 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

1 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

1 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

4 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

5 uur geleden