Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort geding van Vitesse tegen Gelredome op 25 mei

Kort geding van Vitesse tegen Gelredome op 25 mei

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een kort geding aangespannen tegen de eigenaar van het Gelredome. Het kort geding dient op maandag 25 mei, bevestigde een woordvoerder van de club uit Arnhem. Vitesse wil tot een "redelijke oplossing komen wat betreft de huur van Gelredome".

De eredivisieclub betaalt naar verluidt jaarlijks 1,8 miljoen euro om in het stadion te mogen voetballen. Vitesse wil een halvering van de huursom voor de maanden waarin het geen wedstrijden heeft vanwege de coronacrisis. De competitie werd in maart stilgelegd en inmiddels heeft de KNVB dit seizoen beëindigd. Voor 1 september wordt niet meer gevoetbald.

Vitesse eindigde vorig seizoen diep in de rode cijfers. De club maakte 16 miljoen euro verlies in het seizoen 2018-2019. Vanwege de coronacrisis worden de financiële problemen van de nummer 7 van de eredivisie nu nog groter.

Voorstellen afgewezen

Stadioneigenaar en vastgoedondernemer Michael van de Kuit zei donderdag dat hij verschillende voorstellen aan Vitesse heeft gedaan om uit de problemen te komen. "Maar daar wil Vitesse niks van horen. Gisteren is nog een voorstel van mij afgewezen. Het lijkt erop dat er echt helemaal geen geld meer is, al garandeert de club dat er geen liquiditeitsproblemen zijn."

Van de Kuit vindt dat Vitesse moet aankloppen bij zijn Russische grootaandeelhouder, die miljardair is. "In de balans van Vitesse staat dat deze man financieel garant staat tot 2023 en dat hij zal bijstorten als het echt nodig is. Het lijkt mij dat de voorzitter van de club deze man moet bellen."

Van de Kuit snapt niet dat er een kort geding is aangespannen, zegt hij. Volgens hem heeft de kwestie geen spoedeisend belang en is het niet nodig om de rechtbank daarmee in deze tijd te belasten. "Ze hadden een bodemprocedure moeten beginnen. Ik heb een bankgarantie afgeboden, zodat de club het geld terug zou krijgen als ik zou verliezen."

Meer uit Voetbal

Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

1 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

2 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

2 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

3 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

4 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

16 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

17 uur geleden