Kort geding over zorgmedewerkers die baan kwijt zijn door corona
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt vrijdag een kort geding waarin de vakbonden CNV en FNV een compensatieregeling eisen voor zorgmedewerkers die arbeidsongeschikt zijn geraakt door langdurige covid. Een deel van de zorgmedewerkers die in het eerste coronajaar 2020 ziek werden is door aanhoudende klachten werkloos geraakt. Werkgevers mogen na twee jaar ziekte iemand ontslaan.
Zorgminister Conny Helder heeft aangekondigd dat ze met een regeling komt voor zorgmedewerkers die in de eerste maanden van de coronapandemie ziek werden en daar nu nog de gevolgen van ondervinden. Dat gaat de bonden niet ver genoeg. "De groep die ervoor in aanmerking komt is veel te klein en het bedrag is nog onzeker", stellen zij.
Wat FNV en CNV betreft moet er compensatie komen voor zorgmedewerkers die in heel het jaar 2020 long covid opliepen en daardoor hun baan kwijt zijn geraakt. Ze eisen om te beginnen een voorschot van bijna 23.000 euro voor een groep van ongeveer duizend mensen. De bonden voeren onder meer aan dat in het begin van de coronapandemie te weinig beschermingsmiddelen beschikbaar waren voor zorgpersoneel. Vaccinaties kwamen er pas begin 2021.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriƫrs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot na het weekend. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die maandag werd gevonden, is nog niet opgelost, meldt drinkwaterbedrijf Vitens donderdag.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De situatie op het spoor blijft donderdag te onzeker om de gewone dienstregeling te rijden. Daarom rijdt NS opnieuw met 80 procent van de treinen, legt een woordvoerder van de treinvervoerder uit over de afgeschaalde dienstregeling deze dagen.
4 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - Een 60-jarige man uit Schiedam werd waarschijnlijk mishandeld nadat jongeren sneeuwballen gooiden en hij er iets van had gezegd, meldt de politie. De man overleed maandag aan de Van Limburg Stirumstraat, in het westen van Schiedam. Hij werd op straat gereanimeerd, maar kon niet meer worden gered.
4 uur geleden