Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort geding over restvlees aangehouden voor nadere gesprekken

Kort geding over restvlees aangehouden voor nadere gesprekken

DEN HAAG (ANP) - Voedselwaakhond foodwatch en de Staat gaan de komende weken met elkaar in gesprek over de controle op en het gebruik van separatorvlees, het laatste beetje vlees op de botten van reeds uitgebeende slachtdieren. Dat is een heel fijne materie, die in andere producten wordt verwerkt. Foodwatch had een kort geding voor de rechtbank in Den Haag aangespannen om meer duidelijkheid te krijgen over de toepassing ervan en de inspecties ernaar, maar dat werd donderdag aangehouden.

Volgens de rechter moesten de partijen eerst maar eens met elkaar praten, omdat er een "Babylonische spraakverwarring" was ontstaan over de hele kwestie door een gebrek aan communicatie tussen de partijen eerder. Ze vroeg zich overigens ook af of een kort geding, dat alleen in geval van spoedeisendheid dient te worden aangespannen, wel de juiste procedure was, omdat het regelgeving betreft en omdat er al langere tijd over wordt gebakkeleid. Volgens foodwatch is dat wel degelijk het geval, omdat separatorvlees een voedingsbodem voor bacteriën is en gevaarlijk kan zijn voor de volksgezondheid. De organisatie wil niet wachten tot dit duidelijk wordt door een naar incident. Ook moet de consument weten of het gebruikt is en van welke dieren het dan afkomstig is, want niet iedereen wil ieder dier tot zich nemen.

Separatorvlees is de benaming voor het vlees dat op botten van geslachte kippen en varkens achterblijft en met een machine alsnog wordt verwijderd, eerst onder lage druk en als dat niet lukt onder hoge druk. Bij lage druk wordt een gehaktachtige substantie vrijgemaakt, bij hoge druk een pasta-achtige, ook wel pink slime genoemd. Het eerste mag nog vlees worden genoemd, het tweede niet. De producten worden onder meer verwerkt in worsten, slavinken en snacks.

Helderheid

De eisen van foodwatch gelden voor beide varianten. De organisatie vindt het goed dat alles van het dier gebruikt wordt, maar wil gewoon meer helderheid over waar het vandaan komt en hoe het gebruikt wordt. Ze zegt dit herhaaldelijk te hebben gevraagd, maar dat documenten uitbleven. Dat voedde de verdenking dat er geen controles waren, omdat die moeten worden gedocumenteerd. Volgens de Staat en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit wordt er wel gecontroleerd en gedocumenteerd en kan dat worden aangetoond.

Nog deze maand moet het gesprek plaatshebben.

Meer uit Binnenland

Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

8 uur geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

8 uur geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

8 uur geleden
Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

9 uur geleden
Slachtofferhulp over kritiek op reclassering: vertrouwen cruciaal

UTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.

9 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers leggen 2 maart in hele land werk neer

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.

10 uur geleden