Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort geding over restvlees aangehouden voor nadere gesprekken

Kort geding over restvlees aangehouden voor nadere gesprekken

DEN HAAG (ANP) - Voedselwaakhond foodwatch en de Staat gaan de komende weken met elkaar in gesprek over de controle op en het gebruik van separatorvlees, het laatste beetje vlees op de botten van reeds uitgebeende slachtdieren. Dat is een heel fijne materie, die in andere producten wordt verwerkt. Foodwatch had een kort geding voor de rechtbank in Den Haag aangespannen om meer duidelijkheid te krijgen over de toepassing ervan en de inspecties ernaar, maar dat werd donderdag aangehouden.

Volgens de rechter moesten de partijen eerst maar eens met elkaar praten, omdat er een "Babylonische spraakverwarring" was ontstaan over de hele kwestie door een gebrek aan communicatie tussen de partijen eerder. Ze vroeg zich overigens ook af of een kort geding, dat alleen in geval van spoedeisendheid dient te worden aangespannen, wel de juiste procedure was, omdat het regelgeving betreft en omdat er al langere tijd over wordt gebakkeleid. Volgens foodwatch is dat wel degelijk het geval, omdat separatorvlees een voedingsbodem voor bacteriën is en gevaarlijk kan zijn voor de volksgezondheid. De organisatie wil niet wachten tot dit duidelijk wordt door een naar incident. Ook moet de consument weten of het gebruikt is en van welke dieren het dan afkomstig is, want niet iedereen wil ieder dier tot zich nemen.

Separatorvlees is de benaming voor het vlees dat op botten van geslachte kippen en varkens achterblijft en met een machine alsnog wordt verwijderd, eerst onder lage druk en als dat niet lukt onder hoge druk. Bij lage druk wordt een gehaktachtige substantie vrijgemaakt, bij hoge druk een pasta-achtige, ook wel pink slime genoemd. Het eerste mag nog vlees worden genoemd, het tweede niet. De producten worden onder meer verwerkt in worsten, slavinken en snacks.

Helderheid

De eisen van foodwatch gelden voor beide varianten. De organisatie vindt het goed dat alles van het dier gebruikt wordt, maar wil gewoon meer helderheid over waar het vandaan komt en hoe het gebruikt wordt. Ze zegt dit herhaaldelijk te hebben gevraagd, maar dat documenten uitbleven. Dat voedde de verdenking dat er geen controles waren, omdat die moeten worden gedocumenteerd. Volgens de Staat en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit wordt er wel gecontroleerd en gedocumenteerd en kan dat worden aangetoond.

Nog deze maand moet het gesprek plaatshebben.

Meer uit Binnenland

Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

1 uur geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

3 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

5 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

7 uur geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

8 uur geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

8 uur geleden