Kort geding mogelijke politieacties rond klassieker gaat door
ROTTERDAM (ANP) - Het kort geding dat de gemeente Rotterdam heeft aangespannen tegen de politiebonden vanwege mogelijke acties rond de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Ajax zondag gaat door. Dat laat een woordvoerder van locoburgemeester Bert Wijbenga weten.
Een overleg tussen de Rotterdamse driehoek en de bonden "is niet verlopen met een uitkomst die we hadden gewenst", aldus de woordvoerder. Het kort geding dient om 11.15 uur bij de rechtbank Rotterdam.
Zaterdag werd bekend dat de politiebonden hun achterban hebben voorgesteld om zondag vlak voor en tijdens de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Ajax het werk tijdelijk neer te leggen. Ze hebben daarover hun achterban gepeild. Of de werkonderbreking echt doorgaat, zou zondagmorgen worden besloten. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp zei zondagochtend, nadat bekend werd dat de gemeente Rotterdam een kort geding had aangezegd, dat nu het besluit van de rechter wordt afgewacht.
Grapperhaus en Rutte
In een tweet over het overleg dat voorafgaand aan het kort geding plaatsvond, geeft de ACP aan dat tijdens het overleg de eis op tafel is gelegd om zondag nog een gesprek te hebben met onder anderen minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid en premier Mark Rutte "over de diverse onderwerpen met onder andere als doel resultaat cao-politie. Alleen dan kans op afblazen #politieactie. Zij zijn aan zet."
De woordvoerder van de Rotterdamse locoburgemeester zegt dat er nog steeds begrip is voor de actie "en waarom ze die willen voeren, maar we vragen de rechter toch om een uitspraak te doen over het stilleggen van het werk". Vakbond ACP twittert dat in verband met corona het kort geding digitaal zal plaatsvinden. De voorzitters van de vakbonden en de advocaat zijn op het politiebureau aan de Boezembocht in Rotterdam.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
6 uur geleden