Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kort geding kermisexploitanten om snelle versoepeling maatregelen

Kort geding kermisexploitanten om snelle versoepeling maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag hebben rond de duizend kermisexploitanten actiegevoerd voor versoepeling van de coronamaatregelen van het kabinet. Ze zijn het er niet mee eens dat kermissen tot ten minste 1 september verboden zijn wegens het coronavirus, terwijl bijvoorbeeld pretparken onder bepaalde voorwaarden al wel open mogen.

Een van de sprekers op het Malieveld, advocaat Lex de Jager, kondigde aan dat woensdag een kort geding dient voor de rechtbank in Den Haag. Daarin zal worden aangedrongen op een snelle versoepeling van de maatregelen. De Jager spande onlangs ook een geding aan namens sauna's en sportschoolhouders. In die branche kunnen bedrijven per 1 juli, twee maanden eerder dan was voorzien, open. Ze moeten dan wel voldoen aan bepaalde hygiëne- en voorzorgsmaatregelen. Na de toezegging van het kabinet, eind vorige maand, is die rechtszaak ingetrokken.

De actievoerende exploitanten vertrokken na de demonstratie zonder veel problemen in hun kermisvoertuigen en in pendelbussen richting het ADO-stadion langs de snelweg, waar ze zich donderdagochtend hadden verzameld. Een politiewoordvoerster verwacht dat het nog enige tijd druk zal zijn op de A4 en de A12 bij het Prins Clausplein door vertrekkende vrachtwagens. Ze krijgen in elk geval het eerste stukje naar de snelweg politiebegeleiding.

Meer uit Binnenland

Zware brand in loods in Limburgse Brunssum

BRUNSSUM (ANP) - In de Boschstraat in Brunssum woedt in een loods een zware brand. De eerste melding van de brand kwam dinsdagavond om 20.15 uur binnen. Toen de brandweer bij de loods aankwam, sloegen de vlammen metershoog uit het dak, waardoor er alleen van buitenaf geblust kon worden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Het is nog onbekend wat de brand in de loods heeft veroorzaakt.

14 minuten geleden
Brand bij Domino's in Heiloo door opladende accu's

HEILOO (ANP) - In een filiaal van pizzaketen Domino's in Heiloo is in de nacht van dinsdag op woensdag een brand uitgebroken. Meerdere omwonenden moesten hun huizen verlaten, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland.

1 uur geleden
Politie onderzoekt brand woning Rotterdam door mogelijk explosief

ROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam doet onderzoek naar een brand die is ontstaan op de Verschoorstraat in Rotterdam-Zuid. Voorafgaand aan de brand werd om 23.30 uur een knal gehoord. Er is een onderzoek gestart naar de mogelijke oorzaak van de brand, meldt de politie op X.

1 uur geleden
De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

6 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

9 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

9 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

11 uur geleden