Kort geding HEMA om beschuldiging asbest in make-up
HILVERSUM (ANP) - HEMA spant een kort geding aan tegen EenVandaag vanwege de beschuldiging dat asbest is gevonden in een make-upproduct van de winkelketen. Het bedrijf spreekt de berichtgeving van het AVROTROS-programma tegen en eist een rectificatie.
EenVandaag meldde woensdag dat in My Cheek Palette Blush van Douglas en B.A.E. loose powder foundation 2nd skin van HEMA asbest zit. Het programma liet samen met het Expertisecentrum Asbest en Vezels (ECAV) de make-up door drie laboratoria testen op aanwezigheid van asbest. Alle drie vonden ze asbest in de betreffende producten van HEMA en Douglas, aldus EenVandaag.
Maar TNO en diverse andere Europese toplaboratoria hebben na uitvoerige onderzoeken geconcludeerd dat er geen asbest zit in de make-upproducten van HEMA, meldt het bedrijf woensdag in een verklaring. HEMA zegt in oktober vorig jaar door EenVandaag te zijn benaderd over een mogelijke vondst van asbest in het product, waarna in afwachting van aanvullend onderzoek door TNO de verkoop ervan direct is gestaakt.
Geen asbest gevonden
TNO, volgens HEMA de autoriteit in Nederland op gebied van specialistisch asbestonderzoek in talkhoudende make-upproducten, heeft hetzelfde product onderzocht als EenVandaag en daarnaast nog eens acht van deze make-upproducten uit dezelfde partij, aldus de winkelketen. "Volgens TNO zijn onschuldige talkvezels door de ‘EenVandaag laboratoria’ ten onrechte aangezien voor asbestvezels", aldus HEMA in een verklaring. Dat zou komen doordat de gebruikte onderzoekstechnieken en de foto’s niet verfijnd genoeg zijn om asbest in talkhoudende make-upproducten vast te kunnen stellen.
Ook Douglas trok het product aanvankelijk terug, aldus het programma, en liet het product eveneens onderzoeken. Ook daarbij werd geen asbest gevonden. De producten liggen inmiddels weer in de schappen, meldt het programma op de eigen website.
Andere onderzoeksmethode
Experts zeggen volgens EenVandaag dat de verschillende uitkomsten overigens komen doordat de labs die HEMA en Douglas inschakelden een andere onderzoeksmethode gebruikten. Ook zou asbest ongelijkmatig in producten kunnen voorkomen, waardoor in het ene monster wel asbest kan zitten, en in een ander niet.
Het kort geding dient woensdag om 15.30 uur bij de Amsterdamse rechtbank.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
15 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geleden