Korstanje begint jacht op WK-goud 100 vlinder met derde tijd
DOHA (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje is zijn jacht op WK-goud op de 100 meter vlinderslag goed begonnen met de derde tijd (51,70) in de series. De nummer 5 van vorig jaar heeft een uitgelezen kans op zijn eerste wereldtitel, nu de gehele top 4 niet aanwezig is in Doha. De Oostenrijker Simon Bucher was in de voorronde de beste in 51,42. Korstanje zwom al eens 50,78.
De 25-jarige Korstanje leek op de 50 meter vlinderslag in Doha ook al goed in vorm, met zijn eerste tijd in de series. Vervolgens kwam de Nijmegenaar in de halve finale één honderdste van een seconde tekort voor een plek in de strijd om de medailles.
De Nijmegenaar zei dat hij in zijn race nog enkele foutjes maakte. "Maar dat kan nu nog. Ik weet in ieder geval waar de risicopunten liggen en dat moet vanmiddag anders", blikte Korstanje vooruit op zijn halve finale, na 17.00 uur Nederlandse tijd. Daarna verwacht Korstanje beter te kunnen inschatten hoe groot zijn kans op goud is. Marcel Wouda is tot nu toe de enige Nederlandse man met een individuele wereldtitel, in 1998.
Simons naar halve finale
Kenzo Simons heeft zich op de 50 meter vrije slag geplaatst voor de halve finale. De nummer 11 van vorig jaar ging als negende door (21,89). Thom de Boer, de houder van het Nederlands record uit 2021 (21,58), miste als nummer 17 op één honderdste van een seconde (22,13) de halve finale. De 32-jarige De Boer, die vorig jaar twintigste werd, heeft ook nog niet voldaan aan de olympische limiet van 21,96.
Kim Busch en Maaike de Waard zijn door naar de halve finales van de 50 meter vlinderslag. Busch zwom in de series de zevende tijd (25,93), De Waard de twaalfde (26,13). Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström uit Zweden was verreweg de snelste in 24,88.
De Jong
Imani de Jong strandde in de series van de 800 meter vrij. De 21-jarige langeafstandszwemster kwam niet verder dan de twintigste tijd (8.49,08) en miste daarmee ook ruim de olympische limiet (8.26,71).
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
15 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden