Korstanje begint jacht op WK-goud 100 vlinder met derde tijd
DOHA (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje is zijn jacht op WK-goud op de 100 meter vlinderslag goed begonnen met de derde tijd (51,70) in de series. De nummer 5 van vorig jaar heeft een uitgelezen kans op zijn eerste wereldtitel, nu de gehele top 4 niet aanwezig is in Doha. De Oostenrijker Simon Bucher was in de voorronde de beste in 51,42. Korstanje zwom al eens 50,78.
De 25-jarige Korstanje leek op de 50 meter vlinderslag in Doha ook al goed in vorm, met zijn eerste tijd in de series. Vervolgens kwam de Nijmegenaar in de halve finale één honderdste van een seconde tekort voor een plek in de strijd om de medailles.
De Nijmegenaar zei dat hij in zijn race nog enkele foutjes maakte. "Maar dat kan nu nog. Ik weet in ieder geval waar de risicopunten liggen en dat moet vanmiddag anders", blikte Korstanje vooruit op zijn halve finale, na 17.00 uur Nederlandse tijd. Daarna verwacht Korstanje beter te kunnen inschatten hoe groot zijn kans op goud is. Marcel Wouda is tot nu toe de enige Nederlandse man met een individuele wereldtitel, in 1998.
Simons naar halve finale
Kenzo Simons heeft zich op de 50 meter vrije slag geplaatst voor de halve finale. De nummer 11 van vorig jaar ging als negende door (21,89). Thom de Boer, de houder van het Nederlands record uit 2021 (21,58), miste als nummer 17 op één honderdste van een seconde (22,13) de halve finale. De 32-jarige De Boer, die vorig jaar twintigste werd, heeft ook nog niet voldaan aan de olympische limiet van 21,96.
Kim Busch en Maaike de Waard zijn door naar de halve finales van de 50 meter vlinderslag. Busch zwom in de series de zevende tijd (25,93), De Waard de twaalfde (26,13). Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström uit Zweden was verreweg de snelste in 24,88.
De Jong
Imani de Jong strandde in de series van de 800 meter vrij. De 21-jarige langeafstandszwemster kwam niet verder dan de twintigste tijd (8.49,08) en miste daarmee ook ruim de olympische limiet (8.26,71).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
12 uur geleden