Korstanje begint jacht op WK-goud 100 vlinder met derde tijd
DOHA (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje is zijn jacht op WK-goud op de 100 meter vlinderslag goed begonnen met de derde tijd (51,70) in de series. De nummer 5 van vorig jaar heeft een uitgelezen kans op zijn eerste wereldtitel, nu de gehele top 4 niet aanwezig is in Doha. De Oostenrijker Simon Bucher was in de voorronde de beste in 51,42. Korstanje zwom al eens 50,78.
De 25-jarige Korstanje leek op de 50 meter vlinderslag in Doha ook al goed in vorm, met zijn eerste tijd in de series. Vervolgens kwam de Nijmegenaar in de halve finale één honderdste van een seconde tekort voor een plek in de strijd om de medailles.
De Nijmegenaar zei dat hij in zijn race nog enkele foutjes maakte. "Maar dat kan nu nog. Ik weet in ieder geval waar de risicopunten liggen en dat moet vanmiddag anders", blikte Korstanje vooruit op zijn halve finale, na 17.00 uur Nederlandse tijd. Daarna verwacht Korstanje beter te kunnen inschatten hoe groot zijn kans op goud is. Marcel Wouda is tot nu toe de enige Nederlandse man met een individuele wereldtitel, in 1998.
Simons naar halve finale
Kenzo Simons heeft zich op de 50 meter vrije slag geplaatst voor de halve finale. De nummer 11 van vorig jaar ging als negende door (21,89). Thom de Boer, de houder van het Nederlands record uit 2021 (21,58), miste als nummer 17 op één honderdste van een seconde (22,13) de halve finale. De 32-jarige De Boer, die vorig jaar twintigste werd, heeft ook nog niet voldaan aan de olympische limiet van 21,96.
Kim Busch en Maaike de Waard zijn door naar de halve finales van de 50 meter vlinderslag. Busch zwom in de series de zevende tijd (25,93), De Waard de twaalfde (26,13). Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström uit Zweden was verreweg de snelste in 24,88.
De Jong
Imani de Jong strandde in de series van de 800 meter vrij. De 21-jarige langeafstandszwemster kwam niet verder dan de twintigste tijd (8.49,08) en miste daarmee ook ruim de olympische limiet (8.26,71).
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
8 uur geleden