Korrel relativeert meer en leeft ontspannen toe naar EK judo
MONTPELLIER (ANP) - Michael Korrel leeft ontspannen toe naar de EK judo in Montpellier, waar hij komend weekend zijn titel verdedigt. De titelhouder in de klasse tot 100 kilogram probeert de gebeurtenissen op de tatami wat meer in perspectief te plaatsen en ontwikkelt zich ook naast de judomat.
'Korrel for Gold', viel er jarenlang op al zijn platforms te lezen. Goud in Tokio, daar was alles op afgestemd. Maar de Olympische Spelen van Tokio draaiden uit op een teleurstelling. Al na 5 minuten zat het toernooi erop voor Korrel, na een nederlaag in de golden score.
Korrel is inmiddels 29 en hij is niet meer zo obsessief met olympisch goud bezig als in aanloop naar de vorige Spelen. "Je wordt gewoon ouder. Ik was 21 en ik sloot gelijk aan. Ik was 'obsessed' door judo, maar inmiddels heb ik gewoon daaromheen veel stabiliteit. Ik heb een huisje gekocht en ben vorig jaar getrouwd", aldus de nummer 3 van de wereld.
Begeleiding
"Bovendien begeleid ik tegenwoordig naast mijn judoloopbaan mannen die doelen hebben op fysiek vlak. Ik help ze met hun training, voeding en alles wat daar mee te maken heeft. Ik merk dat het me goed doet als mijn focus soms ergens anders op ligt, maar als ik de mat op stap ben ik volledig gefocust."
Ondanks dat Tokio niet werd hoe hij het zich had voorgesteld, wilde hij koste wat kost door tot Parijs. "De Spelen kwamen natuurlijk sneller, omdat Tokio met een jaar verlaat was", aldus Korrel. "Al heb ik wel een tijdje in een ontkenningsfase gezeten, zo van: hoe kan mij dit nu overkomen? Daarna ga je analyseren: waar kwam het nu door en wat kunnen we doen zodat het beter wordt? Het is een bijzonder leerzame periode geweest."
Vorig jaar werd Korrel Europees kampioen en begin dit jaar won hij de prestigieuze Grand Slam van Parijs. Het moet gek lopen, wil hij plaatsing voor de Spelen nog mislopen. De beslissing valt pas vlak voor het toernooi. "Ik heb best veel rust, want ik heb behoorlijk wat resultaten neergezet", aldus Korrel.
Lang kwalificatietraject
"Ik zou zelf als bond nooit kiezen voor zo'n lang kwalificatietraject, zodat de sporters rustig naar de Spelen toe kunnen werken. Als je al twee jaar bezig bent, dan heb je toch wel een aardig beeld? Tenzij je allebei in de top 4 van de wereld staat en het stuivertje wisselen is. Bij de mannen is dat niet het geval, maar dit zijn nu de regels en daar hebben we mee te dealen."
In Montpellier hoopt Korrel zondag de Europese titel te prolongeren. "Ik zit er lekker in en heb geen blessures of klachten. Ik ben wel weer klaar voor een nieuwe uitdaging en ik ga naar de EK voor de titel."
De EK judo beginnen vrijdag.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
5 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
9 uur geleden