Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korrel relativeert meer en leeft ontspannen toe naar EK judo

Korrel relativeert meer en leeft ontspannen toe naar EK judo

MONTPELLIER (ANP) - Michael Korrel leeft ontspannen toe naar de EK judo in Montpellier, waar hij komend weekend zijn titel verdedigt. De titelhouder in de klasse tot 100 kilogram probeert de gebeurtenissen op de tatami wat meer in perspectief te plaatsen en ontwikkelt zich ook naast de judomat.

'Korrel for Gold', viel er jarenlang op al zijn platforms te lezen. Goud in Tokio, daar was alles op afgestemd. Maar de Olympische Spelen van Tokio draaiden uit op een teleurstelling. Al na 5 minuten zat het toernooi erop voor Korrel, na een nederlaag in de golden score.

Korrel is inmiddels 29 en hij is niet meer zo obsessief met olympisch goud bezig als in aanloop naar de vorige Spelen. "Je wordt gewoon ouder. Ik was 21 en ik sloot gelijk aan. Ik was 'obsessed' door judo, maar inmiddels heb ik gewoon daaromheen veel stabiliteit. Ik heb een huisje gekocht en ben vorig jaar getrouwd", aldus de nummer 3 van de wereld.

Begeleiding

"Bovendien begeleid ik tegenwoordig naast mijn judoloopbaan mannen die doelen hebben op fysiek vlak. Ik help ze met hun training, voeding en alles wat daar mee te maken heeft. Ik merk dat het me goed doet als mijn focus soms ergens anders op ligt, maar als ik de mat op stap ben ik volledig gefocust."

Ondanks dat Tokio niet werd hoe hij het zich had voorgesteld, wilde hij koste wat kost door tot Parijs. "De Spelen kwamen natuurlijk sneller, omdat Tokio met een jaar verlaat was", aldus Korrel. "Al heb ik wel een tijdje in een ontkenningsfase gezeten, zo van: hoe kan mij dit nu overkomen? Daarna ga je analyseren: waar kwam het nu door en wat kunnen we doen zodat het beter wordt? Het is een bijzonder leerzame periode geweest."

Vorig jaar werd Korrel Europees kampioen en begin dit jaar won hij de prestigieuze Grand Slam van Parijs. Het moet gek lopen, wil hij plaatsing voor de Spelen nog mislopen. De beslissing valt pas vlak voor het toernooi. "Ik heb best veel rust, want ik heb behoorlijk wat resultaten neergezet", aldus Korrel.

Lang kwalificatietraject

"Ik zou zelf als bond nooit kiezen voor zo'n lang kwalificatietraject, zodat de sporters rustig naar de Spelen toe kunnen werken. Als je al twee jaar bezig bent, dan heb je toch wel een aardig beeld? Tenzij je allebei in de top 4 van de wereld staat en het stuivertje wisselen is. Bij de mannen is dat niet het geval, maar dit zijn nu de regels en daar hebben we mee te dealen."

In Montpellier hoopt Korrel zondag de Europese titel te prolongeren. "Ik zit er lekker in en heb geen blessures of klachten. Ik ben wel weer klaar voor een nieuwe uitdaging en ik ga naar de EK voor de titel."

De EK judo beginnen vrijdag.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

2 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

3 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

5 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

6 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

16 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

17 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

17 uur geleden