Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef Van Essen: snelwegprotest maatschappelijk ontwrichtend

Korpschef Van Essen: snelwegprotest maatschappelijk ontwrichtend

DEN HAAG (ANP) - Protesten op snelwegen, zoals die van honderden klimaatactievoerders die de A12 blokkeren, lijken onschuldig maar zijn maatschappelijk ontwrichtend. Dat zei afzwaaiend korpschef van de Nationale Politie Henk van Essen zondag in Buitenhof. "Omdat je echt blokkeert en het vrije verkeer in de weg zit. En het vraagt heel veel politiecapaciteit, waardoor we niet in de wijk aanwezig zijn, ander werk niet doen en daar betalen we uiteindelijk toch de prijs voor."

Door aanwezig te moeten zijn bij protesten op snelwegen hebben agenten geen tijd meer voor ander politiewerk, zoals preventie, zegt Van Essen. "Daar heb je een politie voor nodig die in die wijk aanwezig is, die signalen oppakt, een oog- en oorfunctie vervult. Dat staat onder druk."

Volgens de korpschef waren er bij de demonstratie van Extinction Rebellion zaterdag, waar ongeveer duizend actievoerder zijn aangehouden, ruim driehonderd politieagenten nodig. "Dat is de omvang van twee wijkteams, die had ik het liefst ergens anders ingezet", aldus Van Essen. Hoeveel agenten er nodig waren voor de protesten van boeren op verschillende snelwegen door heel Nederland de afgelopen dagen, wist de korpschef niet precies, maar het ging "ongetwijfeld om tientallen agenten", zo zei hij.

Afscheid als korpschef

Na meer dan tien jaar bij de korpsleiding en vier jaar als hoogste baas van de politie stopt Van Essen op 1 maart als korpschef. Janny Knol neemt het dan van hem over. Zij moet de nodige veranderingen binnen de politieorganisatie doorvoeren de komende jaren.

Volgens Van Essen wordt er momenteel namelijk veel van de politie gevraagd en moet er geïnvesteerd worden in meer capaciteit en digitalisering. "Zodat we effectiever worden en de veiligheid in de samenleving kunnen vergroten, en dat er een politie is die het vertrouwen van de samenleving blijft houden", zo zei hij bij Buitenhof.

Meer uit Binnenland

Vier maanden cel voor bedreigen cameraploeg PowNed met mes

AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.

23 minuten geleden
Nederlandse verdachte dood Belgisch kind Dean houdt onschuld vol

GENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).

25 minuten geleden
Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

1 uur geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

2 uur geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

2 uur geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Bekladdingen Amsterdams stadhuis na pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadhuis is in de nacht van woensdag op donderdag beklad na een demonstratie. Dat meldt de gemeente. Hoeveel ramen er zijn beklad, weet een woordvoerder niet. De gemeente doet aangifte.

3 uur geleden