Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp
AMSTERDAM (ANP) - Korpschef Janny Knol van de Nationale Politie begrijpt dat mensen zich afvragen hoe het kan dat twee verdachten van de aanslag aan de Tarwekamp die al een week daarvoor waren aangehouden weer zijn vrijgelaten. Ze zegt bij WNL op Zondag dat er gekeken wordt waarom na die aanhoudingen "niet die stap naar voren" is gezet.
Twee van de vier verdachten van de fatale explosie aan de Tarwekamp komen uit Roosendaal. Zij werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk en zouden later de aanslag hebben gepleegd in opdracht van een 33-jarige Rotterdammer.
"Achteraf kan je heel goed lijnen leggen en dingen aan elkaar verbinden", zegt Knol in het programma van Rick Nieman over de vrijlating van de verdachten na die eerdere arrestatie. "En ten tweede: op dat moment is er een beslissing genomen door een officier (van justitie) op basis van de informatie die er was en al het andere wat er ook moet gebeuren." Volgens de korpschef wordt er gekeken of er niet anders gehandeld had moeten worden en is het "ook een kwestie van daarvan maar weer leren".
Door de aanslag aan de Tarwekamp kwamen zes mensen om het leven. Het vermoedelijke doelwit was een bruidsmodewinkel. Een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer zou de aanleiding zijn geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).
59 seconden geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma ziet "geen werkbare meerderheidsvariant" voor een mogelijke coalitie. Ook een minderheidscoalitie met voldoende steun om "aan het werk te gaan" ziet hij niet, zei hij donderdag na afloop van gesprekken met partijleiders.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
16 uur geleden