Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp
AMSTERDAM (ANP) - Korpschef Janny Knol van de Nationale Politie begrijpt dat mensen zich afvragen hoe het kan dat twee verdachten van de aanslag aan de Tarwekamp die al een week daarvoor waren aangehouden weer zijn vrijgelaten. Ze zegt bij WNL op Zondag dat er gekeken wordt waarom na die aanhoudingen "niet die stap naar voren" is gezet.
Twee van de vier verdachten van de fatale explosie aan de Tarwekamp komen uit Roosendaal. Zij werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk en zouden later de aanslag hebben gepleegd in opdracht van een 33-jarige Rotterdammer.
"Achteraf kan je heel goed lijnen leggen en dingen aan elkaar verbinden", zegt Knol in het programma van Rick Nieman over de vrijlating van de verdachten na die eerdere arrestatie. "En ten tweede: op dat moment is er een beslissing genomen door een officier (van justitie) op basis van de informatie die er was en al het andere wat er ook moet gebeuren." Volgens de korpschef wordt er gekeken of er niet anders gehandeld had moeten worden en is het "ook een kwestie van daarvan maar weer leren".
Door de aanslag aan de Tarwekamp kwamen zes mensen om het leven. Het vermoedelijke doelwit was een bruidsmodewinkel. Een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer zou de aanleiding zijn geweest.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
5 uur geleden