Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp

Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp

AMSTERDAM (ANP) - Korpschef Janny Knol van de Nationale Politie begrijpt dat mensen zich afvragen hoe het kan dat twee verdachten van de aanslag aan de Tarwekamp die al een week daarvoor waren aangehouden weer zijn vrijgelaten. Ze zegt bij WNL op Zondag dat er gekeken wordt waarom na die aanhoudingen "niet die stap naar voren" is gezet.

Twee van de vier verdachten van de fatale explosie aan de Tarwekamp komen uit Roosendaal. Zij werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk en zouden later de aanslag hebben gepleegd in opdracht van een 33-jarige Rotterdammer.

"Achteraf kan je heel goed lijnen leggen en dingen aan elkaar verbinden", zegt Knol in het programma van Rick Nieman over de vrijlating van de verdachten na die eerdere arrestatie. "En ten tweede: op dat moment is er een beslissing genomen door een officier (van justitie) op basis van de informatie die er was en al het andere wat er ook moet gebeuren." Volgens de korpschef wordt er gekeken of er niet anders gehandeld had moeten worden en is het "ook een kwestie van daarvan maar weer leren".

Door de aanslag aan de Tarwekamp kwamen zes mensen om het leven. Het vermoedelijke doelwit was een bruidsmodewinkel. Een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer zou de aanleiding zijn geweest.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

1 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

2 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

3 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

6 uur geleden
Hart voor Den Haag en D66: onderhandelingen definitief geklapt

DEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.

6 uur geleden
Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

7 uur geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

9 uur geleden