Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp

Korpschef snapt onbegrip eerdere vrijlating verdachten Tarwekamp

AMSTERDAM (ANP) - Korpschef Janny Knol van de Nationale Politie begrijpt dat mensen zich afvragen hoe het kan dat twee verdachten van de aanslag aan de Tarwekamp die al een week daarvoor waren aangehouden weer zijn vrijgelaten. Ze zegt bij WNL op Zondag dat er gekeken wordt waarom na die aanhoudingen "niet die stap naar voren" is gezet.

Twee van de vier verdachten van de fatale explosie aan de Tarwekamp komen uit Roosendaal. Zij werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk en zouden later de aanslag hebben gepleegd in opdracht van een 33-jarige Rotterdammer.

"Achteraf kan je heel goed lijnen leggen en dingen aan elkaar verbinden", zegt Knol in het programma van Rick Nieman over de vrijlating van de verdachten na die eerdere arrestatie. "En ten tweede: op dat moment is er een beslissing genomen door een officier (van justitie) op basis van de informatie die er was en al het andere wat er ook moet gebeuren." Volgens de korpschef wordt er gekeken of er niet anders gehandeld had moeten worden en is het "ook een kwestie van daarvan maar weer leren".

Door de aanslag aan de Tarwekamp kwamen zes mensen om het leven. Het vermoedelijke doelwit was een bruidsmodewinkel. Een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer zou de aanleiding zijn geweest.

Meer uit Binnenland

Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

9 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

15 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

16 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

16 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

16 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

17 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

19 uur geleden