Korpschef politie wil hooligans bij eerstvolgende uitduel weren
AMSTERDAM (ANP) - Uitfans moeten bij het eerstvolgende uitduel geweerd worden als ze zich niet volgens de regels gedragen bij voetbalwedstrijden. Dat zegt korpschef Frank Paauw van de nationale politie dinsdag in De Telegraaf.
"Ik zou graag zien dat supporters die zich misdragen bij de eerstvolgende uitwedstrijd van de club worden geweigerd. Deze suggestie geef ik de driehoek (politie, Openbaar Ministerie en burgemeester) van de desbetreffende gemeente mee", zegt Paauw in de krant. De politiechef meent dat het op dit moment te lang duurt voordat voetbalhooligans de consequenties voelen, namelijk "pas een seizoen later tijdens dezelfde wedstrijd".
Volgens Paauw moeten clubs daarnaast zelf meer verantwoordelijkheid nemen voor de veiligheid in het stadion. "Wij gaan geen capaciteit inzetten als clubs zelf het veiligheidsconcept niet op orde hebben", aldus de politiebaas.
Paauw schreef eerder deze maand al een brief aan alle politiekorpsen in Nederland waarin hij adviseerde om supporters van FC Groningen en SC Cambuur tot nader order bij alle uitwedstrijden te weren. Het advies volgde op het besluit van burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven om fans van Cambuur te weren bij de wedstrijd tegen PSV. Volgens de politie, die de burgemeester adviseerde, bedreigen en intimideren fans van de club sinds enige tijd agenten uit hun regio. Supporters van FC Groningen zouden hetzelfde doen. In Leeuwarden besloot burgemeester Sybrand Buma vorige maand al de rest van het seizoen geen fans van de bezoekende partij meer toe te staan bij thuiswedstrijden van SC Cambuur.
Jan Struijs, voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB), zei afgelopen weekend in het AD dat een algeheel verbod op uitfans bij Nederlandse voetbalwedstrijden als het aan politiebonden ligt ook dichtbij is. Bonden zou al meerdere keren bij burgemeesters hebben aangedrongen op deze maatregel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
6 uur geleden