Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef: politie ook na coronacrisis onder druk

Korpschef: politie ook na coronacrisis onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De capaciteit van de politie blijft ook na de coronacrisis onder druk staan. Hiervoor waarschuwde korpschef Henk van Essen van de Nationale Politie in het tv-programma WNL Op Zondag.

De politie telde in de periode januari tot en met april ruim 1500 demonstraties. Medewerkers maakten ruim 212.000 overuren, het ziekteverzuim bleef desondanks laag. De politie heeft tijd nodig om te kunnen herstellen, zegt de korpschef. "Een heleboel collega's verlangen naar vrije tijd om te ademhalen, maar ook als we teruggaan naar normaal staat de politie onder druk", zegt Van Essen. Zondag zijn er opnieuw demonstraties en moet de politie in Amsterdam zich voorbereiden op het kampioenschap van Ajax.

Van Essen is blij met de dalende cijfers van de traditionele criminaliteit, zoals inbraken en woningovervallen. Daarentegen heeft de digitale criminaliteit een enorme vlucht genomen in de coronacrisis. "We moeten echt investeren in politie en de rechtsstaat. Dat is echt noodzakelijk", aldus Van Essen. "Vroeger kwam de crimineel via de achterdeur binnen met een koevoet, nu dringen criminelen digitaal binnen met een phishingmail."

Om het capaciteitsprobleem aan te pakken is minstens 600 miljoen euro extra nodig, stelt de korpschef. Er moeten vooral meer wijkagenten bij. "Ik weet niet of het gepast is mezelf uit te nodigen, maar ik zou best eens een kwartier bij de kabinetsformatie willen aanschuiven om uit te leggen waarom het goed is om in binnenlandse veiligheid en de rechtsstaat te investeren." Van Essen zegt dat de miljoenen nodig zijn "om tegemoet te komen aan de wensen van de Nederlandse samenleving".

De politie deelde 95.000 boetes uit voor overtreding van de avondklok. Uitspraken van Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, die afgelopen week zei dat de avondklok geen enkel effect heeft gehad, dragen volgens Van Essen niet bij aan het draagvlak. "Zorg als bestuur, als medici, voor een consistente en eenduidige boodschap. Dit soort uitspraken helpen de handhavers op straat niet. Politiemensen en boa's moeten het beleid kunnen uitleggen, zodat mensen het op straat snappen. Draagvlak creëer je niet met repressie, maar met goede uitleg."

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

19 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

20 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

20 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

20 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

20 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

22 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

22 uur geleden