Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef Knol benadrukt belang alertheid na politiehack

Korpschef Knol benadrukt belang alertheid na politiehack

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol vindt dat de recente grote politiehack duidelijk maakt hoe belangrijk het is om alert en weerbaar te zijn. Knol reageerde woensdagavond in Nieuwsuur op het nieuws dat de AIVD en MIVD vermoeden dat een ander land achter de cyberaanval zit. "Het is heel kwetsbaar dat het in je eigen organisatie gebeurt", aldus Knol.

Vorige week werd bekend dat bij een computerinbraak bij de politie contactgegevens van alle tienduizenden politiemedewerkers zijn gestolen. Justitieminister David van Weel meldde eerder woensdagavond dat het lijkt te gaan om de zogeheten global address list, met daarin visitekaartjes met namen, e-mailadressen en telefoonnummers. Soms staan er ook privégegevens in.

De korpschef herhaalde dat ze "enorm geschrokken" is van de cyberaanval. Ze heeft haar collega's woensdag ingelicht over de bevindingen van de diensten. Daarbij heeft ze naar eigen zeggen nogmaals benadrukt dat alle politiemedewerkers bedacht moeten zijn op phishingmails of verdachte telefoontjes of whatsappjes. "Men moet de alertheid hebben om dat te melden en te laten uitzoeken."

Lastig bij te benen

Op de vraag of Knol zichzelf iets kwalijk neemt als het gaat om beveiliging, stelt de korpschef dat ze dat op dit moment nog "een moeilijke beoordeling" vindt. "We zijn nu vol aan de slag om deze hack dicht te zetten, om te zorgen dat de security op orde is en nader onderzoek te doen naar hoe het is gekomen."

Volgens Knol zijn hackers bovendien lastig bij te benen en ontstaan "heel snel andere typen hacks". Daardoor zou het "heel moeilijk" zijn om "alles dicht te zetten en te houden" en een hack helemaal te voorkomen. "Dat geldt ook voor andere overheidsdiensten waar dit ook zou kunnen gebeuren."

Meer uit Binnenland

Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

42 minuten geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

1 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

1 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

6 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

6 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

8 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

9 uur geleden