Korpschef Knol benadrukt belang alertheid na politiehack
DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol vindt dat de recente grote politiehack duidelijk maakt hoe belangrijk het is om alert en weerbaar te zijn. Knol reageerde woensdagavond in Nieuwsuur op het nieuws dat de AIVD en MIVD vermoeden dat een ander land achter de cyberaanval zit. "Het is heel kwetsbaar dat het in je eigen organisatie gebeurt", aldus Knol.
Vorige week werd bekend dat bij een computerinbraak bij de politie contactgegevens van alle tienduizenden politiemedewerkers zijn gestolen. Justitieminister David van Weel meldde eerder woensdagavond dat het lijkt te gaan om de zogeheten global address list, met daarin visitekaartjes met namen, e-mailadressen en telefoonnummers. Soms staan er ook privégegevens in.
De korpschef herhaalde dat ze "enorm geschrokken" is van de cyberaanval. Ze heeft haar collega's woensdag ingelicht over de bevindingen van de diensten. Daarbij heeft ze naar eigen zeggen nogmaals benadrukt dat alle politiemedewerkers bedacht moeten zijn op phishingmails of verdachte telefoontjes of whatsappjes. "Men moet de alertheid hebben om dat te melden en te laten uitzoeken."
Lastig bij te benen
Op de vraag of Knol zichzelf iets kwalijk neemt als het gaat om beveiliging, stelt de korpschef dat ze dat op dit moment nog "een moeilijke beoordeling" vindt. "We zijn nu vol aan de slag om deze hack dicht te zetten, om te zorgen dat de security op orde is en nader onderzoek te doen naar hoe het is gekomen."
Volgens Knol zijn hackers bovendien lastig bij te benen en ontstaan "heel snel andere typen hacks". Daardoor zou het "heel moeilijk" zijn om "alles dicht te zetten en te houden" en een hack helemaal te voorkomen. "Dat geldt ook voor andere overheidsdiensten waar dit ook zou kunnen gebeuren."
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
8 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden