Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korpschef Knol benadrukt belang alertheid na politiehack

Korpschef Knol benadrukt belang alertheid na politiehack

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol vindt dat de recente grote politiehack duidelijk maakt hoe belangrijk het is om alert en weerbaar te zijn. Knol reageerde woensdagavond in Nieuwsuur op het nieuws dat de AIVD en MIVD vermoeden dat een ander land achter de cyberaanval zit. "Het is heel kwetsbaar dat het in je eigen organisatie gebeurt", aldus Knol.

Vorige week werd bekend dat bij een computerinbraak bij de politie contactgegevens van alle tienduizenden politiemedewerkers zijn gestolen. Justitieminister David van Weel meldde eerder woensdagavond dat het lijkt te gaan om de zogeheten global address list, met daarin visitekaartjes met namen, e-mailadressen en telefoonnummers. Soms staan er ook privégegevens in.

De korpschef herhaalde dat ze "enorm geschrokken" is van de cyberaanval. Ze heeft haar collega's woensdag ingelicht over de bevindingen van de diensten. Daarbij heeft ze naar eigen zeggen nogmaals benadrukt dat alle politiemedewerkers bedacht moeten zijn op phishingmails of verdachte telefoontjes of whatsappjes. "Men moet de alertheid hebben om dat te melden en te laten uitzoeken."

Lastig bij te benen

Op de vraag of Knol zichzelf iets kwalijk neemt als het gaat om beveiliging, stelt de korpschef dat ze dat op dit moment nog "een moeilijke beoordeling" vindt. "We zijn nu vol aan de slag om deze hack dicht te zetten, om te zorgen dat de security op orde is en nader onderzoek te doen naar hoe het is gekomen."

Volgens Knol zijn hackers bovendien lastig bij te benen en ontstaan "heel snel andere typen hacks". Daardoor zou het "heel moeilijk" zijn om "alles dicht te zetten en te houden" en een hack helemaal te voorkomen. "Dat geldt ook voor andere overheidsdiensten waar dit ook zou kunnen gebeuren."

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

5 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

9 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

10 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

10 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

15 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

15 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

16 uur geleden