
Korpschef Janny Knol noemt schietpartijen Rotterdam 'absurd'
HILVERSUM (ANP) - "Absurd", zo noemde korpschef Janny Knol vrijdag op NPO Radio 1 de gebeurtenissen in Rotterdam. Een 24-jarige man wordt ervan verdacht de afgelopen weken drie mannen op straat te hebben neergeschoten. Alle drie de mannen overleden aan hun verwondingen.
In een interview bij het programma De Nieuws BV kreeg Knol de vraag hoe zij naar de zaak kijkt als politiebaas. "Dit is echt absurd", zei ze erover. Daarbij noemde ze het feit dat de politie donderdagavond het advies aan wijkbewoners gaf om buiten alert te zijn en niet alleen op afgelegen plekken te komen. "Dat is echt zo on-Nederlands. Wat dat betreft, is dit echt wel een bijzondere situatie."
Tientallen rechercheurs deden onderzoek in de zaak. Knol herhaalde de woorden van de Rotterdamse politiechef en zei dat er op dit moment nog heel weinig te zeggen valt over de toedracht en over de verbanden tussen de drie schietpartijen.
Meer uit Binnenland
MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
8 uur geleden