Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korfballers kloppen België en prolongeren Europese titel

Korfballers kloppen België en prolongeren Europese titel

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse korfballers hebben de Europese titel geprolongeerd. In Antwerpen werden de Belgen met 21-17 verslagen.

Celeste Split, Fleur Hoek en Harjan Visscher waren alle drie goed voor vier punten. Daan Preuringer en Laurens Leeuwenhoek namen in de goed gevulde en sfeervolle Lotto Arena ieder drie punten voor hun rekening. Aan de zijde van België scoorde Julie Caluwe zes keer.

België nam in eigen huis direct een 3-1-voorsprong, maar een paar minuten later was die al verdwenen en stond het 4-3 voor Oranje. Vanaf 5-5 sloeg Nederland een gaatje. Het werd 9-5 en in het restant wisten de Belgen, ondanks verwoede pogingen en de aanmoedigingen van de Belgische fans, niet meer in de buurt te komen.

Drie jaar geleden troffen Nederland en België elkaar al bij de laatste vier. Toen was het verschil groter en werd het 22-9. In de finale was Oranje toen met 21-8 te sterk voor Duitsland. Vrijdag was Nederland met liefst 38-8 te sterk voor de Duitsers, de Belgen versloegen bij de laatste vier Engeland met 24-12.

Oranje kwam op het EK in vijf duels tot 158 punten en kreeg 48 punten tegen.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

15 minuten geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

6 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

9 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

17 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

19 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

20 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

21 uur geleden