Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Korfballer Leeuwenhoek stopt na veertien seizoenen met topsport

Korfballer Leeuwenhoek stopt na veertien seizoenen met topsport

PAPENDRECHT (ANP) - Korfballer Laurens Leeuwenhoek stopt aan het einde van het seizoen. De 32-jarige korfballer neemt na veertien seizoenen bij PKC afscheid van de topsport, zo maakte hij bekend op de website van de club uit Papendrecht.

"Dromen zijn uitgekomen, als kleine jongen van de club het eerste mogen halen en 4 zaaltitels en 3 veldtitels later afscheid mogen nemen van het korfballen op het hoogste niveau van Nederland", schrijft Leeuwenhoek. "Na 14 jaar topkorfbal met dieptepunten en heel veel hoogtepunten merk ik dat het mentaal en fysiek steeds moeilijker wordt. Ik heb alles gegeven voor het team en de club en dat komt nu tot een prachtig einde met de zaaltitel."

Leeuwenhoek haalde met PKC vier titels in de zaal en drie bij het veldkorfbal. Hij won twee keer de Europacup en een keer de Champions League Korfbal. In april van dit jaar zette hij ook een punt achter zijn internationale korfbalcarrière na twaalf jaar in het Nederlandse team. Leeuwenhoek speelde 64 interlands, hij won drie keer goud op The World Games, werd drie keer wereldkampioen en vier keer Europees kampioen. In 2019 werd hij uitgeroepen tot beste korfballer van het jaar.

Meer uit Sport

Amerikaanse tennissters naar finale Billie Jean King Cup

SHENZHEN (ANP) - De Amerikaanse tennissters zijn ten koste van Groot-Brittannië doorgedrongen tot de finale van de Billie Jean King Cup. Jessica Pegula versloeg Katie Boulter met 3-6 6-4 6-2 in de tweede partij in het Chinese Shenzhen. Eerder had Emma Navarro de Verenigde Staten op een 1-0-voorsprong gezet met een zege op Sonay Kartal (3-6 6-4 6-3).

5 uur geleden
Verstappen op pole in Bakoe na chaotische kwalificatie

BAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.

6 uur geleden
Schilder verovert als eerste Nederlandse wereldtitel kogelstoten

TOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.

8 uur geleden
Estafettevrouwen 4x400 meter ook naar finale op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.

8 uur geleden
Estafettemannen door naar finale 4x400 meter op WK atletiek Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.

9 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in derde training in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.

10 uur geleden
Griekspoor verliest in tweede ronde Chengdu van Japanse qualifier

CHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.

13 uur geleden