Koreman met stukjes wandelen onder EK-limiet marathon
ROTTERDAM (ANP) - Björn Koreman mag zich opmaken voor zijn eerste eindtoernooi in de atletiek. De 31-jarige atleet verbeterde zijn persoonlijk record in de marathon van Rotterdam en zette het op 2.10.32. Hij bleef daarmee ruimschoots onder de limiet voor de EK in augustus in München (2.12.30).
"Ik ben heel tevreden, bijna 2 minuten sneller dan de limiet", zei Koreman na de race. Hij mikte eigenlijk op de limiet voor de WK in juli in het Amerikaanse Eugene (2.10.00), maar daar kwam hij niet aan. "Ik had het zwaar in de laatste 12 kilometer en heb stukjes moeten wandelen, ik kon gewoon niet meer verder. Om die reden ben ik tevreden dat ik wel die limiet voor de EK heb gehaald."
Koreman zat wel bijna ruim vijfenhalve minuut boven de 2.04.56 van winnaar Abdi Nageeye. "Ik kijk enorm tegen hem op. Hij is echt een inspiratie en legt de lat enorm hoog voor de andere Nederlandse marathonlopers. Ik wil proberen de aansluiting te vinden, al zal dat niet meevallen."
Ook Richard Douma plaatste zich voor de EK in München. De viervoudig Nederlands kampioen op de 1500 meter kwam in Rotterdam een grote inzinking te boven en eindigde in zijn debuutmarathon als elfde in 2.12.21.
Meer uit Sport
APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
3 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
6 uur geleden