Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koreman met stukjes wandelen onder EK-limiet marathon

Koreman met stukjes wandelen onder EK-limiet marathon

ROTTERDAM (ANP) - Björn Koreman mag zich opmaken voor zijn eerste eindtoernooi in de atletiek. De 31-jarige atleet verbeterde zijn persoonlijk record in de marathon van Rotterdam en zette het op 2.10.32. Hij bleef daarmee ruimschoots onder de limiet voor de EK in augustus in München (2.12.30).

"Ik ben heel tevreden, bijna 2 minuten sneller dan de limiet", zei Koreman na de race. Hij mikte eigenlijk op de limiet voor de WK in juli in het Amerikaanse Eugene (2.10.00), maar daar kwam hij niet aan. "Ik had het zwaar in de laatste 12 kilometer en heb stukjes moeten wandelen, ik kon gewoon niet meer verder. Om die reden ben ik tevreden dat ik wel die limiet voor de EK heb gehaald."

Koreman zat wel bijna ruim vijfenhalve minuut boven de 2.04.56 van winnaar Abdi Nageeye. "Ik kijk enorm tegen hem op. Hij is echt een inspiratie en legt de lat enorm hoog voor de andere Nederlandse marathonlopers. Ik wil proberen de aansluiting te vinden, al zal dat niet meevallen."

Ook Richard Douma plaatste zich voor de EK in München. De viervoudig Nederlands kampioen op de 1500 meter kwam in Rotterdam een grote inzinking te boven en eindigde in zijn debuutmarathon als elfde in 2.12.21.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

6 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

21 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden